افتتاح خط هشت مترو نمایشی است

زیتون– قرار است خط هشت متروی تهران امروز ساعت ۱۶ با حضور لاریجانی، رییس مجلس و قالیباف٬ شهردار تهران افتتاح شود.
این در حالی است که به گفته معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی، مهرداد تقی‌زاده، ایمنی این خط هنوز در شورای عالی فنی امور زیربنایی وزارت راه و شهرسازی مورد تایید قرار نگرفته است و مسئولان شرکت بهره‌برداری از مترو و شهرداری با مراجعه به دادگستری بخش آفتاب فقط توانسته‌اند حکم افتتاح این خط را بگیرند.
مهرداد تقی‌زاده  با اشاره به گفته‌های مسئولان شهرداری تهران درخصوص افتتاح و بهره‌برداری از خط ۸ مترو تهران-فرودگاه امام خمینی تاکید کرد که در مکاتبات و مراجعاتی که مسئولان شرکت مترو و شهرداری تهران با دادگستری بخش آفتاب داشته‌اند، موفق به اخذ حکمی شده‌اند که فقط بتوانند این خط را افتتاح کنند اما طبق همین حکم تا زمانی که طرح ایمنی این خط در شورای عالی فنی امور زیربنایی وزارت راه و شهرسازی مورد تائید قرار نگیرد و در ادامه اجرا نشود، شرکت مترو تهران حق بهره‌برداری از این خط را ندارد.
به گفته تقی‌زاده بنا بر این حکم، خط مترو فرودگاه امام خمینی امروز فقط افتتاح می‌شود و فردا هیچ قطاری از روی آن عبور نخواهد کرد.
رحمت‌الله حافظی٬ رییس کمیسیون سلامت شورای شهر در این رابطه به ایسنا گفت که  افتتاح عجولانه پروژه‌ها دور از منطق است.
غلامرضا انصاری٬ دیگر عضو شورای شهر تهران نیز به ایلنا گفت که این افتتاح دقیقه نودی فقط جنبه نمایشی دارد و اینگونه افتتاح‌های نمایشی منطقی و منصفانه نبوده و مطمئنا در آینده مشکل‌زا خواهد بود. وقتی پروژه صد در صد تمام نشده است این افتتاح چه معنایی دارد.
این عضو شورای شهر با تاکید بر اینکه ایمنی خط هشت مترو هنوز تایید نشده است، تاکید کرد که افتتاح زودهنگام خط هشت موجب خواهد شد که قراردادها با پیمانکاران دچار اختلال شود. اینکه افتتاح نمایشی کنند تا بگویند همه کارها را ما کرده‌ایم چه معنا دارد؟ مردم تفاوت کار واقعی و نمایشی را تشخیص می‌دهند و این اقدامات تاثیری روی اراده مردم ندارد.
به گفته انصاری تنها اسمی که می‌توان روی این مراسم گذاشت «افتتاح نمایشی» است.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش داده بودند. انگار مثلا سلاح بیولوژیکیول کردن توو استان 🤣مدیریت فشل. هرکی به هرکی. خر

ادامه »

«سید جواد ساداتی‌نژاد» حدود ۵۰ سال دارد. یعنی سنی که نه می‌تواند سابقه‌ای در انقلاب داشته باشد، نه در دوران دفاع مقدس. در بیش

ادامه »

روراست و صادق است. رُک و راست حرفش را می‌زند. و این نه از سرِ بی‌باکی که بیش‌تر اسلوبِ شخصیتی

ادامه »