قاسم سلیمانی: پاسداران باید تعصب٬ اعتقاد و اطمینان به ولی فقیه داشته باشند

زیتون– قاسم سلیمانی٬ فرمانده نیروی قدس سپاه٬‌ امروز از دانشجویان دانشگاه افسری سپاه پاسداران از آنها خواست تا «تعصب، اعتقاد و اطمینان به ولی فقیه داشته باشد» او تاکید کرد نباید تنها به ولی فقیه اطمینان داشت.
به گفته قاسم سلیمانی٬ بعضی‌ها می‌گویند ما به ولایت فقیه اعتقاد داریم، این یک وظیفه مشهود و در چارچوب قانون اساسی است، اما اعتقاد پاسداران به ولی فقیه ویژه‌تر باید باشد.
فرمانده نیروی قدس سپاه تاکید کرد که اعضای این نیروی مسلح «نه فقط رای خود را بلکه میل خود را نیز باید به ولی فقیه بدهد.» او تاکید کرد که پاسداران باید این ویژگی را داشته باشند و مرز بندی‌ها و دوستی‌ها و دشمنی‌هایشان بر مدار ولی فقیه باید باشد.
چرا که به گفته سلیمانی «آنچه که رهبر ایران در آن اصرار می‌کنند، و یا از آن پرهیز می‌کنند، برگرفته از حکمت ایشان است که ما آن را نمی‌بینیم ، ۵ یا ۱۰ سال بعد به آن خواهیم رسید.»
قاسم سلیمانی به عنوان مثال از نامه آیت‌الله خمینی به رهبر وقت روسیه اشاره کرد و ادامه داد: «آن زمان که حضرت امام به گورباچوف گفت که من صدای شکستن استخوان کمونیسم را می‌شنوم، این ناشی از حکمت ایشان بود، صدایی را که با هزارن کیلومتر فاصله از شوروی می‌شنید و گورباچوف در دل مسند حکومت شوروی نمی‌شنید.»
فرمانده سپاه پاسداران این نامه را به معنای «حکمتی» دانست که برگرفته از «تقوای» او بود.
فرمانده شاخه برون مرز سپاه پیشتر نیز با تاکید بر اینکه «برای آحاد ملت ایران، ثروتی گرانقدرتر از ثروت رهبری وجود ندارد و این ثروت با هیچ ثروتی قابل مقایسه نیست»، افزوده بود: «در کشور نباید کلامی بر خلاف سیاست ها و منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) گفته شود و اگر هم گفته شود و اعتراضی صورت نگیرد در گناه آن سهیم هستیم.»
سرلشکر سلیمانی همچنین مدعی شده بود که «همه آحاد مردم و احزاب سیاسی اعتقاد دارند مقام معظم رهبری (مدظله العالی) رکن رکین این کشور است»  و ادامه داد که اگر ایران را به یک کشتی تشبیه کنیم، «ناخدای این کشتی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است که بدون این رهبری این کشتی به ساحل نمی‌رسد.» به گفته سلیمانی این موضوع  «بحث قانون نیست، بلکه بحث بقا و عزت» کشور است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

 1. سلیمانی فرمانده ی نظامی متهور و مشهوری است. ولی خوب است که فرماندهی نظامی کند ونه ارشادات عقیدتی و دینی.
  عرفان بافی و دلدادگی از آن حرفهاست.
  البته رهبری نظام را و فرمانده کل قوا را اطاعت کردن، برای یک سرباز سخن معقولی است.
  یک بام و دو هوا نمیشود.
  همه مرتکب اشتباه می شویم و نیاز به تذکر داریم.

 2. فرق حکومت استبدادی و دیکتاتوری در این است که در حکومت استبدادی میگویند این کار را نباید بکنی و این حرف را نباید بزنی ، ولی در حکومت دیکتاتوری میگویند این کار را نباید بکنی و آن کار را هم باید بکنی ، آن حرف را نباید بزنی و این حرف را هم باید بزنی !
  حکومت ولایی روی دست این دو بلند شده و میگوید باید به ولی فقیه اعتقاد و اطمینان و تعصب داشته باشی ، در حالیکه اعتقاد به خدا هم دستور بر نمی دارد !!!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

یکی از اختلافات محمود طالقانی با روح الله خمینی در روزها و شب‌های آخر انقلاب ۵۷ خود را در موضوع دعوت مردم به خیابان‌ها در شب ۲۲ بهمن ۵۷ نشان داده است. اصرار طالقانی به

ادامه »

«امروز در آمریکا قطارها و اتوبوس‌های عمومی بدون بلیط مردم را سوار می‌کردند! اما نه انقلاب شده و نه کسی وعده آب و برق

ادامه »

بازاریان نقش تعیین‌کننده‌ای در وقوع انقلاب ۵۷ داشتند. بخشی از حزب مؤتلفه به نام موتلفهٔ بازار پیش از انقلاب نقش

ادامه »