وزیر ارتباطات به معاون رییس قوه قضاییه پاسخ داد: صلاحیت اظهار نظر ندارید

زیتون– محمود واعظی وزیر اطلاعات در پاسخ به سخنان صبح امروز معاون دادستان گفت: «نظر آقای خرم‌آبادی به بستن همه چیز است.»
صبح امروز عبدالصمد خرم‌آبادی ، معاون دادستان کل ایران وزارت ارتباطات حسن روحانی را به «اتوبان‌کشی برای بیگانگان در فضای مجازی» و سرپیچی از اجرای احکام این مقام قضایی برای مسدود کردن کانال‌های تلگرامی متهم کرد. او تاکید کرد که دادستانی دستور انسداد برخی کانال‌های تلگرامی دارای «محتوای مجرمانه» را بیش از «۴۰ بار» برای این وزارتخانه ارسال کرده اما نتیجه‌ای نداشته است.
محمود واعظی، اما در گفت‌وگو با ایلنا صحبت‌های خرم‌آبادی را رد کرد و گفت که هشت هزار کانال تلگرامی مجرمانه وجود ندارد و مجرمانه بودن این کانال‌ها «نظر شخصی» خرم‌آبادی است.
به گفته واعظی خرم‌آبادی «تخصص این مسایل را ندارند» اما همواره «مصاحبه کرده و اعلام نظر می‌کنند و نظرشان بسته شدن همه چیز است.» عبدالصمد خرم‌آبادی گفته بود که این کانال‌های تلگرامی اقدام به انتشار مطالب علیه «امنیت ملی، ارزش‌ها و مقدسات اسلامی» می‌کنند.
به گزارش میزان معاون دادستان کل کشور، نامه‌نگاری‌های «زیاد» دادستان کل با وزیر ارتباطات در این زمینه را نیز دارای «تاثیر چندانی» ندانسته و افزود که این وزارتخانه «با عدم اجرای دستورهای قضایی به مجرمین اجازه می‌دهند در فضای مجازی کشور به عربده کشی و اهانت به ارزش‌ها بپردازند.»
معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور اضافه کرد برای جمهوری اسلامی «زیبنده نیست که مسئولین فضای مجازی آن نتوانند جلو اراجیف چند کانال را که سر در آخور بیگانگان دارند بگیرند.»
دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه همچنین گفت که وزارت ارتباطات «مکلف به اجرای دستورهای قضایی و دستورات کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در خصوص فیلتر مصادیق محتوای مجرمانه است.»
خرم‌آبادی همکاری تلگرام با وزارت ارتباطات در مورد انسداد محتوای مجرمانه را «تقریبا مساوی با هیچ» اعلام کرده و گفت که وزارت ارتباطات به عنوان «مرزبان فضای مجازی کشور… عملا تاکنون در این خصوص [انسداد کانال‌های مستهجن] تسلیم تصمیم مدیر تلگرام شده است.»
محمدجواد آذری جهرمی، معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت زیرساخت هم در پاسخ به سخنان خرم‌آبادی به ایسنا گفت که «اتوبان و شاهراه ارتباطات کشور برای نفوذ کشیده نشده، برای رفاه زندگی مردم و توسعه شبکه ملی اطلاعات کشور کشیده شده است.»

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

یک پاسخ

  1. در قوه قضائیه معلوم نیست کی به کیه ، دادستان مدعی العموم است و حق سلب حق یا مجازات ندارد ، دستور مقامات قضایی در محدوده صلاحیت آنان دستور قضایی است . بسیاری از قضات طلبه بعید است مفهوم صلاحیت را درک کنند !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب