جوانفکر: برای بقایی قرار وثیقه ۵۰ میلیارد تومانی صادر شده است

زیتون– علی‌اکبر جوانفکر٬ خبر بازداشت حمید بقایی٬ معاون احمدی‌نژاد٬ را تایید کرد.
به گفته مشاور رییس دولت‌های نهم و دهم قرار کفالت حمید بقایی به وثیقه تغییر کرده و مبلغ ۵۰ میلیارد تومان وثیقه برای او صادر شده است.
جوانفکر به ایلنا گفت: «جناب آقای حمید بقایی پیش از این هم با شکایت دولت یازدهم بازداشت شده بود و در حالی که با توجه به موضوع شکایت هیچ نیازی به بازداشت ایشان نبود اما متاسفانه به مدت ۲۲۵ روز در بازداشت بود.»
او مدعی شد که بقایی سرانجام بدون کیفرخواست و بدون وثیقه و بر اساس دستور یک مقام عالی ، فقط با قید کفالت آزاد شده است.
جوانفکر با اشاره به اینکه اکنون قریب یکسال و نیم از آزادی بقایی سپری شده است، افزود: «امروز به دستور‌‌ همان بازپرس، نامبرده از مقابل منزل بازداشت و به دادسرا بردند. در آنجا به ایشان گفتند که شما را احضار کرده‌ایم ولی در بازپرسی حاضر نشده‌اید.»
مشاور رییس دولت‌های نهم و دهم ادامه داد: «آقای بقایی پاسخ داده‌اند که این احضاریه به دست بنده نرسیده است و منزل من همانجایی بوده است که ماموران امروز بنده را از‌‌ همان جا بازداشت کردند. ضمنا بنده دو وکیل و دو کفیل معرفی کرده‌ام و باید احضاریه را به آن‌ها ابلاغ می‌کردید.»
جوانفکر افزود: «به هر تقدیر، بازپرس پرونده با این فرضیه که ممکن است ایشان را احضار کنند ولی در دادسرا حاضر نشوند، قرار کفالت را تغییر داده و برای نامبرده یک وثیقه ۵۰ میلیارد تومانی صادر کرده است که تامین چنین وثیقه‌ای برای آقای بقایی غیرممکن است و به همین دلیل بازپرس مربوطه بار دیگر حکم به بازداشت ایشان داده است.»
او در ادامه ضمن «عجیب و حیرت‌انگیز» خواندن بازداشت مجدد حمید بقایی این سوال را مطرح کرد که «آیا آقای حمید بقایی باید بی‌گناهی خود را به دستگاه قضایی ثابت کند؟ روشن است که مفتوح بودن طولانی‌مدت یک پرونده، نقطه ضعف متهم محسوب نمی‌شود.»
صبح امروز و در پی انتشار اخباری مبنی بر بازداشت حمید بقایی وکیل وی این خبر را تایید یا تکذیب نکرده بود.
حمید بقایی٬ معاون اجرایی دولت‌های نهم و دهم٬ گزینه مورد حمایت احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم نیز بود.
حمید بقایی سال ۹۴ نیز بازداشت شده بود. آن زمان در خبرها از خروج مبلغ هنگفتی پول توسط وی از کشور مطالبی نقل شده بود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. من تصور می کنم صلاح طلبان به خصوص حقوقدان نزدیک به این طیف باید از حقوق احمدی نژاد نزدیکان وی در چا ر چوب حقوق شهر وندی بدون ملاحظات گذشته دفاع کنند

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب