سخنگوی وزارت امور خارجه ایران: دولت سوریه در جریان حمله موشکی ایران بود

زیتون– بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت که «دولت قانونی سوریه» در جریان حمله موشکی دیروز سپاه پاسداران بوده است.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شب گذشته طی بیانیه‌ای اعلام کرد که در حمله موشکی نیروی هوافضای سپاه به «مقر فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی تروریست های تکفیری» در دیرالزور سوریه «عاملین جنایت تروریستی اخیر تهران را مجازات» کرد.
استان دیرالزور در مرز سوریه و عراق و در کرانه رود فرات واقع شده است.
سخنگوی وزارت خارجه در گفت‌و‌گوی با ایسنا تاکید کرد:« جمهوری اسلامی در دفاع از امنیت و ثباتش هیچ‌گونه تعارفی ندارد و برای مقابله با تروریسم، ناامنی و بی‌ثباتی بیش‌ترین تلاش را به کار خواهد برد و با هر عاملی که مخل این مسائل باشد به صورت قاطعانه و ریشه‌ای برخورد می‌کند.»
به گفته بهرام قاسمی، جمهوری اسلامی قاطعانه و مجدانه به حامیان منطقه‌ای گروه‌های تروریستی تکفیری اخطار کرد که دست از شرارت و کینه‌ورزی با مسلمانان مظلوم منطقه و ایران اسلامی بردارند و به مسیر عقلانیت، برادری، همبستگی اسلامی و تقویت جبهه واحد ضد صهیونیستی بازگردند.
سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه نیز خبر داد که تمام موشک‌ها دقیقا به محل مورد نظر اصابت کرد. به گفته این فرمانده سپاه اگر تروریست‌ها به شرارت ادامه دهند نتیجه پرهزینه‌ای برایشان رقم خواهد خورد.
او همچنین توضیح داد که در اطراف دیرالزور پایگاه‌های فرماندهی، مراکز ساخت و تولید خودروهای انتحاری و مراکز تجمع آنها توسط موشک‌های میانبرد مورد هدف قرار گرفت. فرمانده نیروی هوافضای سپاه تهدید کرد که دشمنان باید بدانند تهران، لندن و پاریس نیست و این یک کار کوچکی بود که انجام شد و اگر دست از پا خطا کنند ضربات مهلک‌تر بر سر آنها فرود خواهد آمد.
او دقت موشک‌های شلیک شده را پیامی روشن عنوان کرد و افزود «آنها می‌فهمند عیار ایرانی‌ها کجاست.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. خب خدا را شکر ! همه مردم نگران بودند که شاید بدون آگاهی دولت بعثی سوریه موشک زدند ! خیالمان آسوده شد !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »