سخنگوی دولت: سوء استفاده سیاسی از آتش به اختیار ظلم به رهبری است

زیتون– محمدباقر نوبخت واکنش‌ها به فرمان «آتش‌به‌اختیار» آیت‌الله خامنه‌ای را «سوء استفاده سیاسی» از سخنان رهبر جمهوری اسلامی و «ظلم بزرگ» به او خواند.
نوبخت امروز (سه‌شنبه) در نشست مطبوعاتی خود گفت که فرمان آتش به اختیار را باید این طور در نظر بگیریم که «هر فردی در قبال فرهنگ مسئولیت دارد و باید نسبت به ارتقاء سطح فرهنگی جامعه تلاش کند.» سخنگوی دولت تاکید کرد: «به ویژه بخش فرهنگی که دولت سهم و نقش کمتری دارد، البته در پرداخت پول دولت مسئول است، ولی مجریان فقط دستگاه‌های دولتی نیستند و فرهنگ تنها دستگاه‌های اجرایی را شامل نمی‌شود.»
آیت‌الله خامنه‌ای در مراسم افطاری با جمعی از جوانان در پی اعتراض به تلاش‌ها و نامه نگاری‌های دولت برای پخش «ربنای شجریان» از رسانه ملی دستگاه‌های رسمی را تعطیل خواهنده و حکم به «آتش به اختیار» داده بود.
به گفته رهبر جمهوری اسلامی افسران جنگ نرم با حکم «آتش‌به‌اختیار» می‌توانند هنگام بروز «اختلال و تعطیلی» در دستگاه‌های مرکزی فکری، فرهنگی و سیاسی کشور خود دست به کار شوند و تصمیم‌گیری و اقدام کنند.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

3 پاسخ

 1. با خوش بینی بسیار میتوان گفت که بیست درصد قدرت و اختیارات حکومتی در نظام مقدس اسلامی در اختیار قوه مجریه است . هشتاد درصد بقیه مشغول گشترش فقر و فساد و دین گریزی هستند و طلبکار رئیس جمهور و قوه مجریه برای رفع این نابسامانیها و با این تحفظ که آبروی مومنین حکومت مدار هم از ابروی کعبه بالاتر است و باید حفظ شود !!

 2. هیاهوی زیاد برای تقریبا هیچ!
  نمیگویم که سخن دوپهلوی رهبری اشکالی و ابهامی نداشت. اما آنگونه تفسیر های تند وغلط ( از جمله مندرج در چهار مقاله ی همین سایت محترم زیتون)هم منصفانه نبود. همانگونه که سخنگوی دولت گفته، آن تعبیر و تفسیر جفای به ایشان است.

  بنظر من، شما و کل اپوزیسیون باید یک فکر جدی بکند. ایا در اصلاح امور و انتقاداتش جدی است؟ آیا فقط سهمی از قدرت می خواهد ویا نه، مصلحانه و بدون فرصت طلبی و قدرت طلبی دنبال اصلاح است؟
  بنظر من مرحوم بازرگان و شخص آقای خاتمی اینچنین هستند. اما به بقیه مطمئن نیستم! البته همه را نمی شناسم. اما بسیاری را که می شناسم، بر مبنای “مرگ خوب است، اما برای همسایه” عمل می کنند.
  به خودشان و هم تیپ هایشان و رفقای فعلی شان گیر نمی دهندو هرجند که بسیاری از آنها در این شلم شوربای موجود نقش داشته اند، اما حالا شده اند روشنفکر برج عاج نشین و صرفا منتقد حکومت و اذناب آن. آیا این حکومت افرادئش ثابت بوده انمد و از اپوزیسیون فعلی، و از جمله روشنفکرانش کسی شریک جرم نیست؟ چرا از خود انتقادی صورت نمی گیرد؟
  فقط منتظرید یک فرد حکومتی یک گافی بدهد و چند نفری به او حمله ور شوید؟
  آیا نمیشود بعنوان یک اپوزیسیون مسئول و با توجه به آنکه روحانی مجدد رئیس جمهور شده و مورد تائید بسیاری از سران اپوزیسیون معقول و با کلاس بوده، به فکر مسائل جدی مملکت، از امنیت و فرهنگ و اقتصاد و دفاع و فرار مغزها و توسعه ی علمی و جلو گیری از سقوط اخلاق و پائین آوردن آمار و طلاق و ده ها مسئله ی ریز و درشت هم وطنان مان باشیم؟

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

آری ای پیامبر بزرگ! آن‌چه عرض شد گوشه ناچیزی از تحریف دینی است که قرار بود پیام رستگاری و شکوفایی باشد اما به دلیل برداشت‌های کج شخصی به قفسی مبدل شده که دست کم در ایران ۸۰ میلیون انسان در آن اسیرند. حال شما بفرمایید ، آیا ما باید در سوگ غمناک رحلت شما ناله سر دهیم ؟ یا شما باید به زندگی دردآوری که ما بدان مبتلا شده ایم اشک بریزید؟…

ادامه »

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »

ایران وارد دوران جدیدی شده است. خون ژینا معنای حیات و نیز حیات سیاسی را برای مردم شریف مظلوم ایران عوض کرد. هر کنشگر حزبی و سیاسی اگر سکوت کند برای همیشه مقهور، مطرود و مغبون خواهد بود. نوشتن از «حجیت شرعی» در برابر «خون مظلوم» که زیره به کرمان بردن است، اما انفعال یا سکوت در برابر این رخداد بزرگ تاریخ، پایان عمر سیاسی هر اصلاح‌طلب واقعی خواهد بود…

ادامه »