زیتون– کمال‌الدین پیرموذن٬ نماینده سابق اردبیل در مجلس٬ به «توهین به مقدسات» متهم شد.
ناصر عتباتی٬ دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل امروز خبر داد که به دنبال برخی «ادعاها و تحرکات» انجام شده از سوی کمال‌الدین پیرموذن٬ پرونده‌ای کیفری با عنوان توهین به مقدسات برای وی تشکیل شد.

به گزارش تسنیم دادستان عمومی و انقلاب اردبیل در این رابطه توضیح داد که پیرموذن در دوران تبلیغات انتخاباتی به دنبال آسیب رسیدن به برخی بنرها و پوسترهای تبلیغاتی یکی از نامزدهای انتخابات، اقدام به برخی ادعاها و نسبت‌دادن این حرکت‌ها به واقعه کربلا کرده بودو اکنون باید پاسخگوی این ادعاها بوده و در محاکم قضایی در مقابل افکار عمومی جوابگو باشد.

در جریان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم در برخی شهرها پوسترها و بیلبوردهای انتخاباتی حسنی روحانی را پاره کرده بودند. در واکنش به این اتفاق اول اردیبهشت ماه سال جاری٬ پیرموذن پیش از سخنرانی انتخاباتی حسن روحانی در سالن تختی اردبیل، گفته بود: «دیشب پوسترهای روحانی را در اردبیل و سراسر کشور مانند بدن قطعه قطعه شده امام حسین پاره کرده‌اند!»

همین سخن پیرموذن باعث واکنش دادستان عمومی و انقلاب اردبیل شد. به گفته عتباتی برای رسیدگی به این موضوع دادستانی در قالب پرونده کیفری ورود کرده و تحت عنوان توهین به مقدسات پرونده برای این شخص تشکیل شده و با جدیت پیگیر پاسخگویی وی در محاکم قضایی هستیم.

به گفته عتباتی هرگونه تخلف و ادعا و نسبت دادن برخی حرکت‌‌ها به ساحت مقدس ائمه اطهار و مقدسات دینی و مذهبی توهین به مقدسات تلقی شده و در این زمینه هیچ گونه چشم‌پوشی با مدعیان این حرکت‌ها و ادعاها نخواهند داشت.

کمال‌الدین پورموذن، دو روز پیش با انتشار بیانیه‌ای به‌خاطر سخنان خود عذر‌خواهی کرده بود.

بازگشت به صفحه اول