زیتون– حسین مرعشی، یکی از اعضای هیئت رییسه شورایعالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان به ایسنا گفت که موضوع اعتراضی «شفافیت لیست» اصلاح طلبان برای انتخابات شورا را از کسانی که «هشتگ» می‌زنند بپرسید.
نحوی بسته‌شدن لیست امید در انتخابات شورای شهر پنجم، اعتراضات فراوانی را برانگیخت. با وجود تمامی تردیدها و بسته شدن لیست‌های موازی در نهایت لیست شورای عالی که مورد حمایت محمد خاتمی هم قرار گرفت در اکثر شهرهای ایران رای اعتماد مردم را کسب کرد؛ با این وجود اعتراضات پایان نپزیرفت.
حسین مرعشی تاکید کرد که لیست شورای شهر تهران لیست بسیار جامع و خوبی است و خیلی هم دقیق تنظیم شد. به گفته این عضو شورای عالی، لیست را گروههای اصلاح طلب بسته‌اند و حالا هرکس خوشش آمده یا بدش آمده، مهم این است که مردم پسندیدند و رای دادند.
او همچنین در پاسخ به اعتراضات طرح شده گفت که به دلیل علاقه خدمت، ۷۰۰نفر متقاضی داشتیم و فکر می‌کنم باید یک شورای ۷۰۰نفره درست کنیم تا همه بتوانند شرکت کنند و مسئله‌ای بوجود نیاید.
این عضو هیات رییسه شورایعالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان باذکر خاطره‌ای ادامه داد که مرحوم پدرمان یک اتومبیل جیپ داشت که نشستن عقبش خیلی سخت و جلو نشستن راحت بود، وقتی قصد سفر داشتیم همه سعی می‌کردند کنار باشند تا صندلی عقب پر شود و آن‌ها جلو بشینند؛ مرحوم آقا هم می‌گفت تنها راهش این است که یک جیپ سفارش دهیم که همه آن جلو باشد. حال ما هم باید ان‌شاالله برای سری‌های آینده شورای ۷۰۰نفره درست کنیم!

بازگشت به صفحه اول