حدادعادل: اگر فردا در جامعه جهانی به ما بگویند ۳۸ سال قاتل بودید چه باید بگوییم

زیتون– غلامعلی حدادعادل، با انتقاد از برخی سخنان روحانی در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری گفت: «آیا این سخن خردمندانه‌ای بود که بگویند مردم به کسی که ۳۸ سال حکم قتل و زندان امضا کرده رای نمی‌دهند.» این فعال سیاسی اصولگرا تاکید کرد که اتفاقا ابراهیم رییسی در همه عمر قضایی خود یک «حکم قتل» هم صادر نکرده است.
حداد عادل در مراسم ضیافت افطاری جامعه اسلامی مهندسین همچنین مدعی شد که «آمریکایی‌ها و غربی‌ها» از الگو شدن مردم سالاری دینی در جمهوری اسلامی ایران هراس دارند.
به گفته او جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، جمنا، از اول هم احتمال پیروزی رقیب را می‌داد. چرا که «توده مردم صبح که تلویزیون را باز می‌کند تا شب رییس‌جمهور را می‌بیند و تصویر او در ذهن آنها نقش می‌بندد.»
رییس سابق مجلس ایران تاکید کرد که انتخابات خوب انتخاباتی است که همه مردم رییس جمهور منتخب را رییس جمهور خود بدانند مخصوصا وقتی که شورای نگهبان تایید می‌کند. ولی خب یک قانون است و یک دل ، جواب دل مردم را چه می‌دهید، درست است که مردم در برابر شورای نگهبان سکوت کردند ولی باید دید در دل چه دارند؟
او با بیان اینکه حسن روحانی صحبت‌های ساختار شکنانه‌ای در انتخابات بیان کرد، گفت:« قرارنیست برای به دست آوردن رای بگوییم اگر رقیب من پیروز شود در پیاده رو دیوار می‌کشند. آن مردمی که می‌خواهند رای دهند از خود می‌پرسند آیا همچین اعتقادی داریم؟ یعنی ۱۶میلیونی که به رییسی رای دادند می‌گویند آیا حق بوده که به چنین افکاری متهم شوند؟»
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه این سوال را مطرح کرد: «بر فرض اینکه کسی قاضی بود حکم قتل چه کسی را صادر کرد؟ مگر غیر این است که شما در زیر پوست مردم قصه منافقین را مطرح کردید. آیا نباید ملت از همه کسانی که شر اینها را از سر مردم کم کردند ممنون باشند.» حدادعادل این سوال را مطرح کرد که اگر فردا در جامعه جهانی به ما بگویند ۳۸ سال قاتل بودید و حکم قتل صادر کردید و رییس‌جمهورتان این را بیان کرده که آدم‌هایی بودند در نظام شما که کارشان دادن حکم اعدام بوده چه باید بگوییم

 

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

4 پاسخ

 1. اگر زنده کننده ارزشها هلوکاست را انکار نکرده بود و برایش کف نزده بودید حداقل به المانها میتوانستیم بگوئیم که شما هم قاتل هستید . با روسیه هم که قوم و خویش شده ایم و پوتین درسیمای رهبرمان مسیح را دیده است و نمیتوانیم کشتار ۱۸ میلیونی دوران استالین را به رخشان بکشیم ، فقط میماند کشتار سرخ پوستان امریکا که آنهم با رئیس جمهور دیوانه انها نمیشود دهان به دهان شد !!

 2. جناب حداد
  اول : احتمال نمی دادید رقیب پیروز میدان شود یقیین داشتید. حداقل عقلای قوم(البت نه بع علت صدا و سیما)
  دوم: پرونده اعدامهای ۶۷ ورای اینکه درست بودند یا غلط هرگز یسته نشده اند که حالا با کلام ایشان باز شده باشند.
  سوم: دراین مملکت چه کسی سخن خردمندانه میزند که ایشان دومش باشد
  چهارم: یک روزی باید اشتباهات گذشته تصحیح شود هرچه زودتر بهتر
  پنجم :مگر اول انقلاب در کلاسهای دانشگاه نمی خواستند پرده بزنند و
  مگر این مطلب که پیاده روها را می خواستند زنانه مردانه کنند واقعیت نداشته پس چرا ازگفتنش شرمگین می شوید
  گر

 3. اگر نگویند شما قاتل و جنایتکار بودید و هستید آیا چیزی عوض میشود ؟ آیا جنایتهای گسترده ای که کرده اید و می کنید جبران میشود ؟
  به قیامت که باور ندارید، فکر فردایی باشید که این حکومت سراسر فساد و خیانت و جنایت با رفتاری که دارید از هم می پاشد.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

از زمان آغاز روند مدرنیزاسیون در ایران توسط رضاشاه، یکسان‌سازی در پوشش و لباس و کشف حجاب تبدیل به ابزاری سیاسی برای ایجاد اصلاحات و تغییرات سیاسی- اجتماعی گردید. اجبار در پوشش لباس رسمی و

ادامه »

۱- اخیراً با یکی از دوستان ایرانی ساکن ایالت پنسیلوانیا درباره انتخابات میان دوره‌ای در امریکا صحبت می‌کردم. می‌گفت به جمهوری‌خواهان رأی داده است.

ادامه »

به گواه تمامی شواهد، امید به تغییر وضعیت در میان معترضین بالاست. از سویی تداوم اعتراضات که از ویژگی‌های جنبش‌های انقلابی است و در این حرکت نیز مشاهده می‌شود، خود تاییدی بر وجود عنصر امید در این حرکت است…

ادامه »