یک نماینده مجلس خواستار ملاقات با اسماعیل عبدی شد

زیتون– فاطمه سعیدی، نماینده مردم تهران در مجلس مجلس، طی نامه‌ای از دادستان تهران خواست تا امکان ملاقات او با اسماعیل عبدی، عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان ایران، را فراهم کند.
اسماعیل عبدی، معلم، عضو کانون صنفی معلمان از روز ۱۱ اردیبهشت تاکنون در اعتصاب غذا به سر می‌برد.
در نامه این نماینده مجلس که توسط ایلنا منتشر شده، آمده است: «نظر به این که در خصوص آقای اسماعیل عبدی، معلم زندانی با توجه به عضویت این‌جانب در کمیسیون آموزش و تحقیقات، سؤالات زیادی از ناحیه موکلین مطرح می‌شود و مطالبه مراجعین و مکاتبه کنندگان عمدتاً پیگیری وضعیت مشارالیه است؛ لذا خواهشمند است دستور مساعد مبنی بر ملاقات این‌جانب با زندانی فوق‌الذکر را صادر فرمایید.»
فاطمه سعیدی سه روز قبل با خانواده اسماعیل عبدی دیدار و و عده پیگیری وضعیت او را داده بود.
اسماعیل عبدی به شش زندان محکوم شده و در اعتراض به رویکرد امنیتی پرونده‌اش، دست به اعتصاب غذا زده است. دبیرکل پیشین سازمان معلمان ایران در نامه‌ای اعلام کرد بود که در اعتراض به «رفتار غیرقانونی و ناعادلانه نسبت به فعالان مدنی در ایران، عدم استقلال قوه قضائیه و صدور احکام زندان برای فعالان تشکل‌های معلمان و کارگران» اعتصاب غذا کرده است. او همچنین خواستار «خروج روند پیگیری پرونده‌اش از حالت امنیتی به عادی»‌ است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

مقدمه من در ماهیّت استبدادی جمهوری اسلامی پس از ادخال ولایت فقیه توسط مجلس خبرگان اول — حتی ولایت فقیه غیر مطلقه— هیچ حرفی ندارم. ایران مثل یک بیماری است که سرطان خون یا ویروس

ادامه »

پس از مرگ مشکوک رییسی در سقوط بالگرد، بار دیگر بازی تحریم/مشارکت در بین بخشی از نخبگان البته با طنینی متفاوتر از نمونه های

ادامه »

انتشار یادداشتی از سوی استاد محمد مجتهد شبستری مرا بر آن داشت تا به دلیل علاقه به ایشان و حساسیت

ادامه »