زیتون- ساعاتی پس از پایان نماز جمعه امروز که ائمه جمعه در آن در مورد آنچه که آن را «تخلف گسترده در انتخابات ریاست جمهوری» خطبه خوانده بودند، سخن گفتند، ستاد انتخابات خواستار پاسخگویی از تریبون نماز جمعه به «مطالب نادرست و تفرقه‌انگیز» شد.
ستاد انتخابات طرح چنین مطالبی را باعث ایجاد «تفرقه و انشقاق در تجلی مردمسالاری دینی» دانست و اعلام کرد که «پیگیری قانونی مطالب خلاف واقع را بخشی از رعایت حقوق مردم» می‌داند.
در ادامه این نامه که خطاب به رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ایران نوشته و در ایرنا منتشر شده، از شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خواست شده که هفته آینده زمانی در اختیار مقامات وزارت کشور قرار گیرد تا از تریبون نماز جمعه به «شبهات و مطالب ناصواب» پاسخ دهند و «توضیحات دقیق و منطبق بر واقعیات» را ارائه کنند.
امروز تعدادی از امامان جمعه ایران در خطبه‌های پنجم خرداد نیز از «تخلف گسترده» در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ سخن گفتند.
احمد خاتمی، امام جمعه تهران، گفت که «گزارشات تخلفات در این دوره از انتخابات ریاست ‌جمهوری بسیار زیاد است.» او خواستار آن شد که «مقصرین» این اتفاق «محاکمه و به مردم معرفی شوند.» ائمه جمعه اراک نیز امروز از «بی اخلاقی ها» در مناظرات انتخاباتی انتقاد کرده بود.
محمدعلی موحدی کرمانی، دبیرکل جامعه روحانیت مبارز، روز پنج‌شنبه رای ابراهیم رئیسی را «حلال» خوانده و خبر داد که درباره «تخلف‌های» انتخاباتی نشستی با دبیر شورای نگهبان داشته است.

بازگشت به صفحه اول