زیتون– آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی امروز گفت هدف اصلی و بلندمدت دشمن در ایران «تغییر اصل نظام اسلامی» است.

رهبر ایران امروز در دانشگاه امام حسین گفت پس از مطرح شدن مساله «تغییر رفتار» ایران از سوی غرب به جای «تغییر نظام» به «مسوولان» گفته است: «توجه داشته باشید، تغییر رفتار با تغییر نظام هیچ فرقی ندارد. تغییر رفتار یعنی راه اسلام و انقلاب و خط امام را می‌رفتیم، حالا زاویه بگیریم و کم‌کم در طرف مقابل قرار بگیریم. تغییر رفتار یعنی از بین بردن نظام اسلامی.»
آیت‌الله خامنه‌ای به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری هشدار داد که «اگر با حرف‌های خود دشمن را به خود امیدوار کنند»، انتخابات به ضرر جمهوری اسلامی تمام خواهد شد. به گفته او انتخابات یکی از زمینه‌هایی است که هم می‌تواند «مایه‌ی اعتلا و آبرو بشود» و هم می‌تواند مایه‌ی «ضعف و سستی و ایجاد مشکلات» بشود.
رهبر جمهوری اسلامی با اشاره به این‌که «عزت» حکومت مشروط به شرکت با «نظم و اخلاق مردم در انتخابات و رعایت حدود اسلامی و قانون» است، گفت: «دشمن در صدد ایجاد آشوب وو فتنه در ایران است. اگر برای برخورد با این مساله ایجاد ناامنی و ایجاد فتنه آماده باشیم، قطعاً خواهیم توانست آن را خنثی کنیم.»
او در بخش دیگری از این سخنرانی ایجاد مشکل در اقتصاد و گسترش بیکاری در ایران را یکی دیگر از اهداف دشمن دانست تا از این طریق مردم به دلیل مشکلات معیشتی از جمهوری اسلامی ناامید شوند.

 

بازگشت به صفحه اول