آیت‌الله علی خامنه‌ای تلاش برای تغییر رفتار نظام را برابر با تلاش با تغییر اصل نظام دانست

زیتون– آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی امروز گفت هدف اصلی و بلندمدت دشمن در ایران «تغییر اصل نظام اسلامی» است.

رهبر ایران امروز در دانشگاه امام حسین گفت پس از مطرح شدن مساله «تغییر رفتار» ایران از سوی غرب به جای «تغییر نظام» به «مسوولان» گفته است: «توجه داشته باشید، تغییر رفتار با تغییر نظام هیچ فرقی ندارد. تغییر رفتار یعنی راه اسلام و انقلاب و خط امام را می‌رفتیم، حالا زاویه بگیریم و کم‌کم در طرف مقابل قرار بگیریم. تغییر رفتار یعنی از بین بردن نظام اسلامی.»
آیت‌الله خامنه‌ای به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری هشدار داد که «اگر با حرف‌های خود دشمن را به خود امیدوار کنند»، انتخابات به ضرر جمهوری اسلامی تمام خواهد شد. به گفته او انتخابات یکی از زمینه‌هایی است که هم می‌تواند «مایه‌ی اعتلا و آبرو بشود» و هم می‌تواند مایه‌ی «ضعف و سستی و ایجاد مشکلات» بشود.
رهبر جمهوری اسلامی با اشاره به این‌که «عزت» حکومت مشروط به شرکت با «نظم و اخلاق مردم در انتخابات و رعایت حدود اسلامی و قانون» است، گفت: «دشمن در صدد ایجاد آشوب وو فتنه در ایران است. اگر برای برخورد با این مساله ایجاد ناامنی و ایجاد فتنه آماده باشیم، قطعاً خواهیم توانست آن را خنثی کنیم.»
او در بخش دیگری از این سخنرانی ایجاد مشکل در اقتصاد و گسترش بیکاری در ایران را یکی دیگر از اهداف دشمن دانست تا از این طریق مردم به دلیل مشکلات معیشتی از جمهوری اسلامی ناامید شوند.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

 1. بعله ، باید شکنجه کنید و بکشید و بچاپید ، تغییر رفتار ندهید که با تغییر نظام فرقی ندارد !
  لابد ملت هم توی دهن هر کسی میزند که بخواهد تغییر رفتار بدهد !!
  خلاصه اینکه به رئیسی رای بدهید که نامزد اصلح است و امتحان پس داده است !!!

 2. با این حساب میتوان اینطور پیش بینی کرد که بیت و سپاه منتظر روز انتخابات نشده و اینبار قصد اجرای کودتا پیش از انتخابات را دارند. شاید از مجلس برای عزل و شورای نگهبان برای رد صلاحیت استفاده کرده و با آوردن نیرو به خیابان ها از اعتراضات احتمالی پیشگیری کنند.
  باید دید که دولت و اصلاح طلبان برای یکچنین سناریویی آمادگی دارند؟
  آنچه از توصیه منتجب نیا به کاندیداها بر می آید، که رعایت شان نظام را بکنند، عکس این را نشان می دهد.
  اگر می خواهند رودست نخورند باید در کنار تبلیغات انتخاباتی مردم را آگاه به خطرات احتمالی در صحنه نگه دارند، در غیر این صورت حذف کامل جریانات اعتدالیون و اصلاح طلبان حتمی خواهد بود.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »