زیتون- کمپین امید ایرانیان با صدور بیانیه‌ای از ایرانیان ساکن دیگر کشورهای جهان برای شرکت در انتخابات پیش رو دعوت کرد.

در بخشی از بیانیه‌ی این کمپین که با حضور تعدادی از جوانان خارج کشور تشکیل شده ، آمده است: این بار می‌خواهیم وزن و تاثیرگذاری رای و نظر ایرانیان دور از کشور را برای کمک به تغییرات ملموس مثبت در ایران افزایش دهیم. بر اساس گزارش‌ها حدود ۶ میلیون ایرانی در خارج از کشور زندگی می‌کنند و در آخرین انتخابات، تنها حدود ۴ درصد از آن‌ها رای دادند و برای برداشتن گام‌های کوچک مشارکت کرده‌اند. در انتخابات ۹۶ می‌خواهیم با تلاش جمعی و یاری شهروندان مسئول از هم‌افزایی و مشارکت هموطنان خارج از کشور در انتخابات پلی بسازیم تا ایرانیان دور از وطن را به تلاش‌گران آبادانی و آزادی ایران در داخل مرزها پیوند زند.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

هموطن ساکن خارج از ایران!
در وضعیت پیچیده این روزهای جهان از آمریکا تا اروپا و خاورمیانه‌ی متلاطم راهی جز گام‌های شمرده اما استوار برای بهبود و بهروزی ایران‌ نمی‌شناسیم. گام‌هایی که هر چند کوتاه و سخت هستند، اما می‌توانند به بهبود تدریجی شرایط اقتصادی، سیاسی و اجتماعی هموطنانمان کمک کنند.

این بار می‌خواهیم وزن و تاثیرگذاری رای و نظر ایرانیان دور از کشور را برای کمک به تغییرات ملموس مثبت در ایران افزایش دهیم. بر اساس گزارش‌ها حدود ۶ میلیون ایرانی در خارج از کشور زندگی می‌کنند و در آخرین انتخابات، تنها حدود ۴ درصد از آن‌ها رای دادند و برای برداشتن گام‌های کوچک مشارکت کرده‌اند. در انتخابات ۹۶ می‌خواهیم با تلاش جمعی و یاری شهروندان مسئول از هم‌افزایی و مشارکت هموطنان خارج از کشور در انتخابات پلی بسازیم تا ایرانیان دور از وطن را به تلاش‌گران آبادانی و آزادی ایران در داخل مرزها پیوند زند.

هدف حداقلی کمپین در کنار اطلاع‌رسانی از صندوق‌های رای مستقر در کشورهای مختلف این است که هر ایرانی خارج از کشور، ده نفر از هموطنان را برای حضور در سر صندوق‌های رای با خود همراه کند. شهروندان ایرانی هر شهر و منطقه با ابتکار و خلاقیت می‌توانند نیروهای داوطلب را سازماندهی کنند و در قالب این کمپین برنامه‌های محلی خود را با ایرانیان سراسر دنیا به اشتراک بگذارند.

علی‌رغم همه‌ی اختلاف نظرهای سیاسی و عقیدتی‌مان در دو هدف اشتراک داریم و در راستای همین دو هدف در این کمپین مشارکت خواهیم کرد:
– افزایش مشارکت ایرانیان خارج از ایران در انتخابات ۹۶
– افزایش رای حسن روحانی در این انتخابات

کمپین امید ایران

بازگشت به صفحه اول