ستاد قالیباف: سایت کارانه با فشار دولت روحانی فیلتر شد؛ دولت: تکذیب می‌کنیم

زیتون– ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف در بیانیه‌ای اعلام کرد فیلتر شدن سایت کارانه این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری «با فشار» دولت روحانی رخ داده است.
در بیانیه‌ ستاد انتخاباتی قالیباف که خبرگزاری مهر آن را منتشر کرده، از سامانه «کارانه» به عنوان «گام اول دولت مردم برای اشتغال‌زایی» نام برده و گفته شد که این سایت «با فشار دولت آقای روحانی» فیلتر شده است. ستاد قالیباف دلیل فیلتر شدن این سایت را «ترس و نگرانی» دولتی توصیف کرد که «ناتوان در اشتغال‌زایی و ایجاد تحرک در فضای کسب و کار» است.
محمدباقر قالیباف، شهردار تهران و نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، بیکاری را به عنوان بزرگترین مشکل کشور معرفی و سامانه‌ای برای پرداخت کارانه به بیکاران و ایجاد پنج میلیون شغل راه‌اندازی کرده است. این سایت تنها چندساعت بعد از راه اندازی و ثبت نام حدود سی صد نفر از کار افتاد.
پس از راه‌اندازی این سایت، وزیر کشور گفته بود که از نظر بخش حقوقی این وزارت‌خانه سایت کارانه «شائبه خرید و فروش» دارد.
پس از فیلتر شدن این سایت اما اعضای دولت یازدهم دست داشتن در این مساله را تکذیب کردند. محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت، گفت این سایت با شکایت «شورای نظارت بر انتخابات» مواجه شد، چرا که «آنها از این که افرادی را بدین‌وسیله تشویق می‌کنند که بیایند و ثبت نام کنند تا پولی به آنها بدهند این موضوع را با قوانین انتخابات به خصوص ایجاد شبهه در جلب رأی مغایر دانست.»
محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، نیز گفت که فیلتر سایت کارانه ارتباطی با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و یا دولت ندارد. به گفته او «تخلفاتی که هر یک از کاندیداها مرتکب شوند، در یک کمیته مورد بررسی قرار می‌گیرد و در مورد آن تصمیم‌گیری می‌شود. درباره این سایت همین روال طی شده است و دولت نیز در این کمیته در اقلیت است. کمیته تصمیم گرفته به قوه قضاییه و دادستانی ابلاغ کرده و این موضوع ارتباطی به دولت ندارد».

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. ین کارت که تصویرش دراین مقال هست کپی برداری از کارت هـدیــه ی ۵۰، ۱۰۰، ۵۰۰ هزارتومانی و… بانک ملی و دیگر بانکهـاست که در بعضی از اعیـاد واز جملـه نیمــه شعبان پیـش رو چاپ و بفروش میرسـاننــد…!
    ازاینهــا که بگذریــم کسیکه در همــه ی این مدت مسئــول بوده و راهکار برای محضــل بیکاری داشتـــه لیکن به دولت وقت مشـورت نداده…! خود میتـوانــد خائــن به ملت و نظام باشــد،.
    ضمن اینکه طرح های اقتصادی جنـاب آقای محمـد باقـر قالیبـاف بیشتــر به سخنان آقای بابک زهرایی است که در آوایل انقلاب ودریک مناظره تلویزیونی گفت: اقتصــاد ایران را یک شبــه درست می نمایــــد،.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

عصر بی‌خبری، عصر حکومت پادشاهان قاجار بر کشور ماست. بی تفاوتی مطلق به منافع ملی و تمرکز بر منافع شخصی و گروهی، عدم درک مبانی سیاست خارجی و گذار از فرصت‌هایی که باید در صحنه

ادامه »

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر

ادامه »