سخنگوی قوه قضاییه وزیر اطلاعات را تهید کرد

زیتون– غلامحسین محسنی اژه‌ای، معاون اول و سخنگوی قوه قضاییه گفت ادمین‌های بازداشت شده کانال‌های تلگرام «به اتهام مسایل ضد امنیتی» و برخی دیگر نیز «علاوه بر مسایل ضدامنیتی، به دلیل ارتکاب به جرایم خلاف عفت عمومی و انتشار مطالب مستهجن» دستگیر شده‌اند.
اژه‌ای در پاسخ به سوالی پیرامون اظهارنظر وزیر اطلاعات درباره این‌که این افراد رمی مرتکب نشده‌اند، گفت: «دادستان طبق موازین قانونی نسبت به دستگیری این افراد اقدام کرده است».
پیش از این حسن روحانی، رییس جمهوری، و محمود علوی، وزیر اطلاعات، از بازداشت این افراد انتقاد کرده بودند.
سخن‌گوی قوه قضاییه در این‌باره گفت: «علی‌القاعده جناب آقای رئیس جمهور، که اطلاعات حقوقی دارند، می‌دانند مرجع صالح برای اینکه کسی مرتکب جرم شده است یا نه وزیر اطلاعات نیست. یک زمانی بنده هم وزیر اطلاعات بودم و لذا مرجع صالح به عنوان اینکه بگوید کسی مجرم است یا نیست، وزیر اطلاعات نمی‌باشد.»
به گفته اژه‌ای «در خصوص این پرونده خاص مطالبی در مورد خود وزیر اطلاعات مطرح است که طبعا حتی ایشان نمی‌تواند در این پرونده اظهارنظر کند و گزارشی تهیه نمایند.»
محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور پیشتر وعده داده بود که تعدادی از ادمین‌های کانال‌های تلگرامی که در روز‌های پایانی سال گذشته بازداشت شدند، در روزهای آینده آزاد می‌شوند.
اسفند ماه سال گذشته تعدادی از مدیران کانال‌های تلگرامی حامی دولت یازدهم و اصلاح‌طلب بازداشت شدند. این بازداشت‌ها اعتراض چند نماینده مجلس و وزرای دولت یازدهم را برانگیخت و حسن روحانی نیز ضمن درخواست بررسی بازداشت «مشکوک» آن‌ها، خواستار ایجاد مانع برای دخالت «غیرقانونی» برخی نهاد‌ها در انتخابات شود.
سخنگوی قوه قضائیه به سئوال دیگری در مورد اینکه قوه قضائیه مازاد بر قانون مبلغ ۲۸۵ میلیارد تومان را به عنوان پاداش به کارکنان خود پرداخت کرده است که در واقع ده برابر بیش از حقوق‌های نجومی است، پاسخ داد: «حقیقتا گاهی اوقات انسان چنین حرف‌هایی را از برخی افراد می‌شود که نمی‌داند بخندد یا بگرید و هر حرفی از هرکسی شایسته نیست که زده شود.»
محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس، با استناد به گزارش سازمان بازرسی کل کشور گفته بود که قوه قضاییه مبلغ ۲۸۵ میلیارد تومان را، برخلاف قانون، به عنوان پاداش به کارکنان خود پرداخت کرده است. این پرداخت در دوره معاون اولی ابراهیم رئیسی پرداخت شده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. چون بعید است که وزیر اطلاعات در جرم امنیتی مشارکت داشته باشد ، لابد در یکی از کانالها استریپ تیز کرده است ،اژه ای بیخود حرف میزند ولی حرف بیخود نمیزند ، مجتهد جامع الشرایط است !!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

آری ای پیامبر بزرگ! آن‌چه عرض شد گوشه ناچیزی از تحریف دینی است که قرار بود پیام رستگاری و شکوفایی باشد اما به دلیل برداشت‌های کج شخصی به قفسی مبدل شده که دست کم در ایران ۸۰ میلیون انسان در آن اسیرند. حال شما بفرمایید ، آیا ما باید در سوگ غمناک رحلت شما ناله سر دهیم ؟ یا شما باید به زندگی دردآوری که ما بدان مبتلا شده ایم اشک بریزید؟…

ادامه »

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »

ایران وارد دوران جدیدی شده است. خون ژینا معنای حیات و نیز حیات سیاسی را برای مردم شریف مظلوم ایران عوض کرد. هر کنشگر حزبی و سیاسی اگر سکوت کند برای همیشه مقهور، مطرود و مغبون خواهد بود. نوشتن از «حجیت شرعی» در برابر «خون مظلوم» که زیره به کرمان بردن است، اما انفعال یا سکوت در برابر این رخداد بزرگ تاریخ، پایان عمر سیاسی هر اصلاح‌طلب واقعی خواهد بود…

ادامه »