مطهری: مرجع ممنوع‌التصویر کردن خاتمی مشخص نیست

زیتون- علی مطهری، نایب رییس مجلس گفت «مرجع تصمیم‌گیرنده» درباره «ممنوع التصویری» محمد خاتمی «روشن» نیست.

نماینده تهران در مجلس ضمن «نامطلوب» دانستن «این سطح از شفافیت»، اضافه کرد: «به هر حال باید صریح بگویند که این مرجع کجاست. اگر قوه قضاییه چنین تصمیمی گرفته یا مقامات عالی رتبه نظام گفته‌اند، باید اعلام شود. چرا که بنده هم دقیقا نمی‌دانم این دستور از کجا صادر شده است.»

مطهری به ایلنا گفت دادستان تهران نیز در پاسخ به سوالی در رابطه با مستندات این تصمیم هیچ پاسخی نداده است.

مطهری با اشاره به این‌که قوه قضایه باید پاسخ‌گوی این مساله باشد، چرا که «هر مجازاتی حتما باید با حکم قضایی باشد و بدون این‌که دادگاهی تشکیل شود، متهمان از خود دفاع کنند و حکم قضایی صادر شود، نمی‌توانند هیچ کسی را از حقوق اجتماعی‌اش محروم کنند»، ادامه داد: «موضوع ممنوع‌التصویری محمد خاتمی هم از این قاعده مستثنی نیست و نمی‌توانیم صرفا اعلام کنیم فلانی ممنوع‌التصویر است، یا باید تبعید یا حصر شود؛ این اقدام خلاف قانون اساسی است و باید اصلاح شود.»

مطهری مجلس را مرجع رسیدگی به «تخلف از قانون اساسی» و تصریح کرد «اساسا کار اصلی مجلس همین مسایل است که جلوی کارهای خلاف قانون اساسی را بگیرد.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. کشور شیخ تو شیخ ، رئیس جمهور سابق با بیش از ۸۰ درصد رای ملت را ممنوع التصویر و ممنوع الصله ارحام کرده اند و نایب رئیس مجلس نمیتواند مرجع تصمیم را مشخص کند ، در حالیکه متن مکالمه شیر با معصوم به زبان عربی را بدون کم و کاست شیوخ از حفظ دارند !!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »