صادق لاریجانی: اجازه نمی‌دهیم در انتخابات فتنه‌ای مانند ۸۸ شکل بگیرد

زیتون– صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه گفت که «توقع» همه از اعضای محترم نگهبان در مورد انتخابات ریاست جمهوری «رعایت مُر قانون اساسی» است.
به گزارش میزان لاریجانی اضافه کرد که به نظر او «مقصود خبرگان قانون اساسی» از ذکر واژه «مذهبی» در مورد رجال، «صرفا اعتقاد به مذهب و اسلام نیست بلکه امری فراتر از آن را در نظر داشته است.» به گفته او تلقی برخی از «اصل برائت» در مورد نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری نوعی «مغالطه» است و گفت این موضوع ربطی به «احراز شرایط مثبته» در قوانین ندارد.
رییس قوه قضاییه با اشاره به سخنان نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد گفت: «این شخص می‌گوید که در سال ۸۸ به انقلاب سبز کم کمک کردیم. یعنی فتنه‌ای که به راه افتاده بود و تمام کشورهای غربی و خود آمریکا که پیش از آن برای برقراری روابط پیام مخفیانه ارسال می‌کرد، از این فتنه حمایت کردند، میزان حمایت‌های‌شان کم بوده است و حال می‌گویند اگر ما موضوع را رها نمی‌کردیم، رویاهایشان بر باد نمی رفت. متاسفانه برخی افراد در داخل نیز نسبت به این موضوع و چنین اظهاراتی بی توجهند.»
صادق لاریجانی از «مردم، مسئولان و مدیران» خواست تا «با بصیرت هر چه بیشتر به این گونه سخنان دشمن» توجه داشته باشند و «حساسیت» به خرج دهند. رییس قوه قضاییه در ادامه اظهار امیدواری کرد که قوه قضاییه، نیروهای انتظامی وامنیتی، مسئولان و مهمتر از همه خود مردم این بار اجازه نخواهند داد که مانند سال ۸۸ «فتنه‌ای» شکل بگیرد. او همچنین تهدید کرد «اینگونه نخواهد بود که همانند آن سال، ده ماه اغماض و صبر به خرج داده شود. کشورهایی نظیر آمریکا نیز باید بدانند که در صورت مداخله‌های از این قبیل سیلی بسیار محکمی خواهند خورد.»

 

 

 

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. «اینگونه نخواهد بود که همانند آن سال، ده ماه اغماض و صبر به خرج داده شود.”
    لابد صادق خان هم تصمیم دارد مانند سردار دکتر خلبان سوار موتور شده و بیافتد کف خیابان ،والا همه میدانند که امروز امکان سکوب در حد سال ۸۸ هم وجود ندارد !
    قطع نظر از همه اینها ، در این هشت سال روشن شده است که فتنه را حاکمیت کلید زد و نه مردم ، مردم تنها در پای صندوق رای حرف خود را میزنند ، مگر اینکه حاکمیت نقشه ای داشته باشد !!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

آری ای پیامبر بزرگ! آن‌چه عرض شد گوشه ناچیزی از تحریف دینی است که قرار بود پیام رستگاری و شکوفایی باشد اما به دلیل برداشت‌های کج شخصی به قفسی مبدل شده که دست کم در ایران ۸۰ میلیون انسان در آن اسیرند. حال شما بفرمایید ، آیا ما باید در سوگ غمناک رحلت شما ناله سر دهیم ؟ یا شما باید به زندگی دردآوری که ما بدان مبتلا شده ایم اشک بریزید؟…

ادامه »

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »

ایران وارد دوران جدیدی شده است. خون ژینا معنای حیات و نیز حیات سیاسی را برای مردم شریف مظلوم ایران عوض کرد. هر کنشگر حزبی و سیاسی اگر سکوت کند برای همیشه مقهور، مطرود و مغبون خواهد بود. نوشتن از «حجیت شرعی» در برابر «خون مظلوم» که زیره به کرمان بردن است، اما انفعال یا سکوت در برابر این رخداد بزرگ تاریخ، پایان عمر سیاسی هر اصلاح‌طلب واقعی خواهد بود…

ادامه »