زیتون– صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه گفت که «توقع» همه از اعضای محترم نگهبان در مورد انتخابات ریاست جمهوری «رعایت مُر قانون اساسی» است.
به گزارش میزان لاریجانی اضافه کرد که به نظر او «مقصود خبرگان قانون اساسی» از ذکر واژه «مذهبی» در مورد رجال، «صرفا اعتقاد به مذهب و اسلام نیست بلکه امری فراتر از آن را در نظر داشته است.» به گفته او تلقی برخی از «اصل برائت» در مورد نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری نوعی «مغالطه» است و گفت این موضوع ربطی به «احراز شرایط مثبته» در قوانین ندارد.
رییس قوه قضاییه با اشاره به سخنان نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد گفت: «این شخص می‌گوید که در سال ۸۸ به انقلاب سبز کم کمک کردیم. یعنی فتنه‌ای که به راه افتاده بود و تمام کشورهای غربی و خود آمریکا که پیش از آن برای برقراری روابط پیام مخفیانه ارسال می‌کرد، از این فتنه حمایت کردند، میزان حمایت‌های‌شان کم بوده است و حال می‌گویند اگر ما موضوع را رها نمی‌کردیم، رویاهایشان بر باد نمی رفت. متاسفانه برخی افراد در داخل نیز نسبت به این موضوع و چنین اظهاراتی بی توجهند.»
صادق لاریجانی از «مردم، مسئولان و مدیران» خواست تا «با بصیرت هر چه بیشتر به این گونه سخنان دشمن» توجه داشته باشند و «حساسیت» به خرج دهند. رییس قوه قضاییه در ادامه اظهار امیدواری کرد که قوه قضاییه، نیروهای انتظامی وامنیتی، مسئولان و مهمتر از همه خود مردم این بار اجازه نخواهند داد که مانند سال ۸۸ «فتنه‌ای» شکل بگیرد. او همچنین تهدید کرد «اینگونه نخواهد بود که همانند آن سال، ده ماه اغماض و صبر به خرج داده شود. کشورهایی نظیر آمریکا نیز باید بدانند که در صورت مداخله‌های از این قبیل سیلی بسیار محکمی خواهند خورد.»

 

 

 

 

بازگشت به صفحه اول