حمایت مصباح‌یزدی از نامزدی رییسی در انتخابات ریاست‌جمهوری

زیتون– حسین‌علی حاجی دلیگانی، نماینده مجلس، گفت محمدتقی مصباح یزدی به اعضای جبهه پایداری توصیه کرده است برای حضور ابراهیم رییسی در انتخابات ریاست‌جمهوری تلاش کنند.

حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با انتخاب، با اشاره به جلسه اعضای جبهه پایداری با مصباح‌یزدی، خبر داد که رییس موسسه آموزشی «امام خمینی» از اعضای جبهه پایداری خواسته از رییسی دعوت کنند در انتخابات نامزد شود و گفته است: «اگر شرایطی فراهم شد که به صحنه رقابت انتخاباتی ورود پیدا کرد از وی حمایت کنید».

از مصباح یزدی به عنوان «پدر معنوی» جبهه پایداری یاد می‌شود.

حاجی دلیگانی ابراز امیدواری کرده است که جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی (جمنا) نیز «روی انتخاب رئیسی به اجماع برسند» که به این ترتیب «اتفاق میمون و مبارکی در جهت حفظ وحدت بین اصول‌گرایان رقم خواهد خورد».

پیش از این پنجاه نماینده مجلس خبرگان نیز در نامه‌ای از رییسی دعوت کرده بودند در انتخابات ریاست‌جمهوری حاضر شود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »