دیدار آیت‌الله خامنه‌ای با خانواده برخی از کشته‌شدگان لشکر فاطمیون

زیتون– هم زمان با انتشار خبر کشته شدن سه تن از اعضای لشکر فاطمیون در سوریه، خبرگزاری تسنیم نوشت آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، دو روز پیش در مشهد با خانواده برخی کشته‌شدگان این لشکر دیدار کرده است.

رهبر جمهوری اسلامی در این دیدار گفت کشته‌شدگان لشکر فاطمیون «با فداکاری‌شان نشان دادند که مکتب‌شان یک مکتب انسان‌ساز است». به گفته او «هر مکتبی که بتواند انسان‌هایی را تربیت کند که در هنگام ضرورت جان‌شان را فدا کنند، آن مکتب موفق است».

لشکر فاطمیون از نیروهای افغان ساکن ایران تشکیل شده است. این لشکر در حال حاضر در سوریه حضور دارد.

هم‌زمان ایسنا خبر داد که تشییع جنازه پنج تن از کشته‌شدگان درگیری‌های سوریه در کرمان برگزار شده است. سه تن از این کشته‌شدگان از اعضای لشکر فاطمیون بوده‌اند.

زمستان سال گذشته محمدعلی شهیدی، رییس بنیاد شهید، خبر داده بود که ۲۱۰۰ نفر از نیروهای اعزامی ایران به سوریه کشته شده‌اند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. ژئوپلتیک منطقه خاور میانه، با نیروهای مردمی و مخلص و مومنی که مرزهای جغرافیایی را در می نوردند و به یاری مظلومان می روند، در قرن بیست و یکم، در دوره بازگشت ناسیونالیسم و ترامپیسم و پوتینیسم، در حال تغییر است. اگر همدلی و صمیمیت و انسانیت و اخلاق برای حق و آزادی جهانی شود، خوب است. همه چیزها را می توان منفی ندید.
    محرومان لبنان و سوریه و عراق و افغانستان و ایران، بدون هدف کشور گشایی و توسعه طلبی به یاری هم می شتابند. اینطوری هم میشود نگاه کرد. البته با بدبینی هم میشود جور دیگری دید.
    شاید بشود خاکستری دید و یا قدمی برای بهبود وضعیت برداشت. این واقعیت منطقه و مردم ماست.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »