آمار جان‌باختگان نوروز نسبت به سال گذشته هفت درصد کاهش یافت

زیتون– اسکندر مومنی، جانشین فرمانده نیروی انتظامی، گفت در تعطیلات عید نوروز به طور متوسط هر ۷۱ دقیقه یک نفر جان خود را در حوادث جاده‌ای از دست داده است.

به گفته مومنی این آمار در نوروز سال گذشته یک نفر در هر ۶۰ دقیقه بوده است.

پیش از این تقی مهری، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی، نیز گفته بود تعداد جان‌باختگان حوادث رانندگی در نوروز امسال به نسبت سال گذشته هفت درصد کاهش داشته است.

براساس آماری که مسئولان پلیس راه و اورژانس کشور ارائه کرده‌اند، در فاصله روزهای اول تا هشتم فروردین ماه ۱۹۵ نفر در حوادث رانندگی کشته و ۲۲ هزار و ۵۰۸ نفر مجروح نیز به بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »