محمدجواد ظریف: روسیه می‌تواند از پایگاه‌های ایران به صورت موردی استفاده کند

زیتون– محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران در مصاحبه با خبرگزاری رویترز اعلام کرد که روسیه می‌تواند به صورت موردی از پایگاه‌های نظامی ایران برای حمله به گروه‌های «تروریستی» در سوریه استفاده کند.
محمدجواد ظریف که در سفر به روسیه رییس جمهوری را همراهی می کند، به رویترز توضیح داد که که «روسیه در ایران پایگاه نظامی ندارد، ما همکاری خوبی داریم و زمانی که برای روس‌ها لازم باشد تا در نبرد علیه تروریسم از تأسیسات ایران استفاده کنند، ما با بررسی مورد به مورد، در هر مورد تصمیم می‌گیریم.»
وزارت دفاع روسیه برای اولین بار در روز ۲۶ مرداد ۹۵ اعلام کرد که جنگنده‌های این کشور برای بمباران مواضع مخالفان بشار اسد از پایگاه نظامی نوژه (شاهرخی) در همدان استفاده کرده‌اند. حسین دهقان، وزیر دفاع ایران، نیز از اعلام حضور جنگنده‌های ارتش روسیه در پایگاه هوایی همدان،انتقاد کرده و گفته بود که روسیه در این مورد «بی‌معرفتی» کرده‌است.
انتشار این گزارش انتقاد برخی از نمایندگان مجلس ایران را به دنبال داشت و وزارت خارجه ایران در شهریور ماه ۹۵ اعلام کرد که استفاده جنگنده‌های روسی از این پایگاه پایان یافته است.
اما تنها چندماه بعد، وزیر دفاع و دبیر شورای امنیت ملی ایران و سفیر روسیه در تهران از احتمال استفاده دوباره هواپیماهای روسیه از پایگاه‌های نظامی ایران خبر داده بودند.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. خوب معلومه سوریه و روسیه و ایران در یک جبهه اند. تروریستها و عربستلن و غرب متمدن در جبه ی مخالف. دیگه فقط خواجه حافظ شیراز اینرا نمیدانست که او هم فهمیده. هیلاری کلینتون خودش گفت. ترامپ هم گفت که در ادمکشی ما و پوتین برابریم!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »

ایران وارد دوران جدیدی شده است. خون ژینا معنای حیات و نیز حیات سیاسی را برای مردم شریف مظلوم ایران عوض کرد. هر کنشگر حزبی و سیاسی اگر سکوت کند برای همیشه مقهور، مطرود و مغبون خواهد بود. نوشتن از «حجیت شرعی» در برابر «خون مظلوم» که زیره به کرمان بردن است، اما انفعال یا سکوت در برابر این رخداد بزرگ تاریخ، پایان عمر سیاسی هر اصلاح‌طلب واقعی خواهد بود…

ادامه »

در این فضای تب‌آلود جامعه ایران و در این روزهای خشم و خروش و آتش و خون و سرکوب در

ادامه »