ایران در کنار دیگر کشورهای جهان حمله تروریستی روزگذشته به انگلیس را محکوم کرد

زیتون– بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، اقدام تروریستی در لندن را محکوم کرد.
قاسمی ضمن محکوم کردن اقدام تروریستی و خشونت‌بار در لندن، با خانواده قربانیان و آسیب‌دیدگان این حادثه ابراز همدردی کرد.
روز گذشته، چهارشنبه، راننده یک خودرو پس از ورود به پیاده رو پل وستمینستر در کنار ساختمان پارلمان بریتانیا و زیر گرفتن رهگذران، به میدان مقابل این ساختمان رفت و یک مامور پلیس را با چاقو به قتل رساند. طی این حادثه ۵نفر کشته و حداقل ۲۰ نفر مجروح شدند.
دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، بعد از این حادثه طی تماسی تلفنی با ترزا می، نخست وزیر انگلیس، ابراز هم دردی کرد.
کاخ سفید با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که دونالد ترامپ در این تماس تلفنی همکاری و حمایت کامل دولت آمریکا از تلاش‌ها برای به دست عدالت سپردن عاملان این حمله تاکید کرده است.
فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه نیزبا مردم و دولت بریتانیا ابراز همبستگی کرده و گفت: «تروریسم باعث نگرانی همه ما است و فرانسه می داند مردم بریتانیا امروز چه رنجی را متحمل شده اند.»
آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان نیز در پیامی ضمن ابراز همدردی با قربانیان این حادثه تاکید کرده است: «از جانب مردم و دولت آلمان می گویم: ما در کنار مردم بریتانیای بزرگ در نبرد علیه تروریسم در همه شکلی با عزمی قاطع ایستاده ایم.»
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، نخست وزیر کانادا، نخست وزیر استرالیا و نخست هلند نیز در پیام‌های جداگانه‌ای ضمن محکوم کردن این حمله با مردم بریتانیا ابراز همدردی کرده اند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. مقامات کاخ سفید و سیاه و کرملین و الیزه و دونینیگ استریت، پدر جد تروریست های داعش و القاعده و النصره و عربستان و قطر هستند.
    آنها بودند که از لج ایران میخواستند بزنند تو گوش ایران و به بشار اسد حمله کردند(سخن جان مک کین، سناتور برجسته جمهوری خواه و جنگ طلب و کاندید شکست خورده ی ریاست جمهوری امریکا) و صدها هزار کشته و میلیونها آواره سوری را باعث شدند. و حالا هم از آشی که پخته اند بهره مند می شوند. هنوز هم ایران را متهم اصلی تروریسم می دانند!
    وقت است که سر عقل آیند و لااقل به خطا و بلکه جنایت خود اعتراف کنند.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

در ایرانِ امروز با درگذشت جان‌سوز و مظلومانه «مهسا امینی»، که به بهانه صیانت از حجاب و با برخورد غلط گشت ارشاد، رخ داد، از سوی گروه زیادی از مردم (کسانی که در میدان بودند

ادامه »

پوشش زنان و حجاب آنان بیش از یک سده است که به موضوعی چالش‌برانگیزی در جامعه ایرانی تبدیل شده است، چه آن زمان که

ادامه »

علمای مذهبی همواره در کنار شاهان و امیران و وزیران بوده و به طور کلی خود ستونی استوار و اثرگذار از بنای هیئت حاکمه بوده‌اند. برای آنان دفاع و حمایت از تنها کشور شیعی و تنها سلطان جعفری مذهب یک ضرورت مهم شرعی و اخلاقی بوده است…

ادامه »