اعلام حمایت رسمی احمدی نژاد از حمید بقایی

زیتون– محمود احمدی نژاد در کانال تلگرامی خود ویدئویی جدید در خصوص انتخابات و حمایت از بقایی منتشر کرد.

او در این ویدئو ضمن تاکید بر حق تعیین سرنوشت، گفته است که «انتخابات آزاد ، حق مردم است و احدی نمی تواند آن را محدود کند یا نظر خود را بر ملت تحمیل نماید.»

رییس دولت های نهم و دهم با استناد به قانون اساسی گفت که «هیچ کس بالاتر از ملت نیست و کشور باید با اتکاء به آراء عمومی اداره شود و خواست و اراده ملت بر همه تصمیمات حاکم باشد.»

احمدی نژاد در ادامه به «منع از نامزدی در انتخابات» اشاره کرد و توضیح داد که طی «دیداری که در شهریور ماه ۹۵ جهت تشریح برنامه های تبیینی آرمانهای انقلاب» با آیت الله خامنه ای داشت، او توصیه کرد که در انتخابات سال ۹۶ کاندیدا نشود. احمدی نژاد تاکید کرد که در هر دو زمان اعلام «تبعیت» کرده است.
با این حال به گفته او «توصیه مقام معظم رهبری» به هیچ وجه مانع نامزدی دیگر دوستان و برادران ، یا نافی مسئولیت های این خادم کوچک ملت در قبال مسائل کشور و انقلاب نبوده و نیست.

رییس دولت های نهم و دهم در ادامه مدعی شد که جمع کثیری از مردم در مناسبت های گوناگون و به روش های مختلف ، مصرانه خواستار کاندیداتوری این خادم خود شده اند یا خواسته اند که حداقل ، کاری برای کشور انجام دهم که این امر به نوبه خود ، مسئولیت بنده را مضاعف ساخته است.

او «صیانت از حقوق عمومی و مراقبت از حرکت کشور در مسیر صحیح»، «مراقبت از تکرار اشتباهات سال ۱۳۹۲ یعنی حذف برخی انسانهای صالح از رقابت های انتخابات ریاست جمهوری»، جلوگیری از «محدود شدن دایره انتخاب مردم» و «انحراف چهار ساله کشور را از حرکت در مسیر پیشرفت» را از جمله وضایف خود دانست.

احمدی نژاد تاکید کرد که مصمم است تا «با استعانت از پروردگار متعال ، وظایف سیاسی و اجتماعی اش در قبال مردم و کشور عزیزم به گونه ای انجام دهد که مردم اطمینان یابند ، افراد صالح از دایره انتخاب آنان کنار گذاشته نخواهند شد.»

او با ابراز خوشحالی از اعلام نامزدی حمید بقایی، گفت که فضای انتخاباتی و سیاسی از دو قطبی انحصاری دو جناح سابقه دار در حاکمیت خارج شده و اینک علاوه بر دو جناح سنتی ، حداقل یک فرد مستقل نیز در انتخابات حضور دارد ، دایره انتخاب مردم گسترده تر شده و از انحصار دو قطب سیاسی کشور خارج شده است.
احمدی نژاد حمید بقایی فردی صالح ، مومن ، انقلابی ، مردمی ، پاک و کارامد و دلسوز ملت دانست.

محمود احمدی نژاد  ماه گذشته با انتشار اطلاعیه‌ای گفته بود در انتخابات پیش‌ رو «از هیچ فرد یا جناح و حزب و گروهی حمایت نکرده و نخواهم کرد. این موضع قطعی و غیرقابل تغییر اینجانب است.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. “انحراف چهارساله کشور از مسیر پیشرفت ”
    این همه وقاحت را از کجا آورده است ، از آرادان که حتما نیست !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »