وقوع سونامی در بندر «دیّر»

زیتون– صبح امروز (دوشنبه) بر اثر بالا آمدن و طعیان دریا، سونامی بندر «دیر» را در نوردید.

خبرگزاری فارس به نقل از شاهدان عینی نوشت که  با هجوم یک‌باره امواج چندین متری آب دریا، قایق‌های صیادی از اسکله به داخل خیابان پرتاب شدند.

این سونامی به برخی از محلات شهر دیّر نیز خسارات زیادی وارد کرد و منازل برخی از شهروندان همراه با تاسیسات شهری و زیرساخت‌های گردشگری در کنار ساحل بندر دیر را تخریب شد.

در پی وقوع این حادثه ۷ نفر از مسافران نوروزی مصدوم و به بیمارستان امام خمینی بندر کنگان منتقل شده‌اند که حال مصدومان مناسب گزارش شده است.

امواج مرتفع سونامی امروز بندر دیر، آلاچیق‌ها و کانکس‌های گردشگری مستقر در کنار پارک ساحلی بندر دیر را به داخل خیابان کشانده و کاملا از بین برده است.

چند خودرو که در کنار ساحل این شهر پارک شده بود نیز طعمه سونامی شد و آب با آسیب رساندن، آن‌ها را به گوشه‌ای پرت کرده است.

با ایجاد شرایط ویژه، اکیپ‌های نظامی، انتظامی، هلال احمر و شهرداری در حال خدمات رسانی به مردم هستند.

اخبار تایید نشده از مفقود‌شدن عده‌ای در کنار ساحل بندر دیر به دلیل بالا آمدن آب و سونامی خبر می‌دهند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

هر تحولی در آینده ایران ناظر به برخورد با دستگاه سرکوب است و نه شخص رهبر دوم که ویترین و نماد مشروعیت‌بخش بدان است. شعارهای هوشمندانه مردم در نفی دیکتاتوری که در شعار «مرگ بر دیکتاتور» تبلور یافته است، دقیقاً ناظر به همین ساختار سرکوب است و نه شخص

ادامه »

آری ای پیامبر بزرگ! آن‌چه عرض شد گوشه ناچیزی از تحریف دینی است که قرار بود پیام رستگاری و شکوفایی باشد اما به دلیل برداشت‌های کج شخصی به قفسی مبدل شده که دست کم در ایران ۸۰ میلیون انسان در آن اسیرند. حال شما بفرمایید ، آیا ما باید در سوگ غمناک رحلت شما ناله سر دهیم ؟ یا شما باید به زندگی دردآوری که ما بدان مبتلا شده ایم اشک بریزید؟…

ادامه »

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »