واکنش حمید رسایی به رد صلاحیتش

۳۳ نفر از نامزدهای انتخابات میان دوره‌ای مجلس رد صلاحیت شدند

زیتون– علی‌اصغر احمدی، رییس ستاد انتخابات کشور، از ردصلاحیت ۳۳ نفر از نامزدهای انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس در هیات‌های اجرایی خبر داد.
به گفته احمدی از مجموع ۲۸۷ نفر که برای انتخابات میان دوره‌ای مجلس ثبت نام کردند ۲۳۶ نفر تائید و ۳۳ نفر رد صلاحیت شده‌اند.
در بین رد صلاحیت شدگان نام حمید رسایی، نماینده سابق مجلس، نیز دیده می‌شود. رسایی به تسنیم گفت: «ردصلاحیت من وجهه‌ای ندارد اما تابع قانون هستم، پیش از این نیز نشان داده‌ام که اگرچه ممکن است رد صلاحیت را اشتباه بدانم اما تابع قانون هستم.» او در انتخابات مجلس دهم از تهران نیز نامزد شده و رد صلاحیت شده بود.
رسایی با حکم هیات رسیدگی به تخلفات نهاد ریاست جمهوری به پنج سال انفصال از خدمت عالی دولتی محکوم شده بود، تاکید کرد که دولت از دوره قبل پیگیر این موضوع بود و هفته گذشته دیوان عدالت اداری قوه قضائیه این حکم را نقض کرد و تبرئه شده است.
انتخابات میان دوره‌ای مجلس در برخی از حوزه ها، همزمان با انتخابات ریاست جمهوری ایران، ۲۹ اردیبهشت سال آینده برگزار می‌شود.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

واکنش حمید رسایی به رد صلاحیتش

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »