فرجام شکایت از اعضای هیئت رییسه مجلس به دلیل دیدار با محمد خاتمی

زیتون– هیات رسیدگی به تخلفات هیات رییسه مجلس، رای به مختومه شدن شکایت از علی مطهری، محمدعلی وکیلی و بهروز نعمتی را به دلیل دیدار با محمد خاتمی داد.
هیات رسیدگی به تخلفات هیات رییسه مجلس امروز با حضور اعضای کمیسیون تدوین آیین‌نامه و روسای کمیسیون‌ها تشکیل شد. در نهایت شانزده تن از اعضای این هیات اعلام کردند مطهری، نعمتی و وکیلی مرتکب تخلفی نشده‌اند.
این سه تن از جمله نمایندگانی بودند که همراه با برخی اعضای فراکسیون امید در سالگرد برگزاری انتخابات مجلس، به دیدار محمد خاتمی رفته بودند.
جواد کریمی قدوسی، نماینده مشهد ۲۲ اسفندماه از شکایت ۲۶ نماینده از نمایندگانی که بامحمد خاتمی دیدار کرده بودند خبر داده و گفته بود: «ما این شکایت را به شورای نگهبان و رییس مجلس تحویل دادیم و از شورای نگهبان خواستیم تا در انتخابات بعدی در بررسی صلاحیت این افراد دقت کند و از رئیس مجلس خواستیم تا ضمن برخورد با این نمایندگان زمینه توبیخ و استیضاح چهار عضو هیئت رئیسه مجلس که در این دیدار بودند، را فراهم کند.» به گفته کریمی قدوسی «کسانی که در این دیدار حضور داشتند التزام عملی خود به ولایت فقیه را از دست دادند و این موضوع مهم باید در بررسی صلاحیت آنها مورد توجه قرار گیرد.»

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و شادی این‌جا بود. او نشانی همه‌ی پیچ و خم‌های تاریخ این

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید که آن فیلم در

ادامه »

انقلاب مشروطه مهم‌ترین اتفاق سیاسی تاریخ معاصر ایران است که مرز سیاسی و اجتماعی بین ایران قدیم و جدید را

ادامه »