رییس مجلس: ممنوع‌التصویری خاتمی مصوبه قانونی ندارد

زیتون– علی لاریجانی، رییس مجلس، امروز در جریان نشست خبری خود درباره ممنوع التصویری محمد خاتمی گفت: «قطعا مصوبه قانونی را مجلس باید تصویب کند بدیهی است که در این زمینه مصوبه قانونی وجود ندارد اما بالاخره یک جایی باید تصمیم بگیرد، شما نمی‌دانید کجاست؟»
لاریجانی در پاسخ به خبرنگار ایلنا درباره پیگیری رفع محدودیت‌‌ها از خاتمی، گفت که «ضمن روابط برادرانه با قوا»، هر کسی «جای خود تصمیم می‌گیرد و قرار نیست جای آنها تصمیم‌گیری کنیم و توسعه اختیارات بدهیم. ما فقط باید موضوع را منعکس کنیم.»
امروز اعضای فراکسیون امید در دیدار با حسن روحانی از او خواسته بودند در مورد رفع ممنوع‌التصویری محمد خاتمی اقدامات بیشتری انجام دهد.
رییس مجلس همچنین تاکید کرد که در مجلس کمیته‌ای در زمینه «آشتی ملی» وجود ندارد.
به گفته لاریجانی برخی نمایندگان عضو فراکسیون امید طرحی در این زمینه ارائه کردند. محور این طرح «گفت‌وگو میان جریان‌های فکری درسطح مجلس» بود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. گفتگوی آرام و عادلانه و منطقی، راه حل نیرو های عاقل و دلسوز ایران است. چیزی که جایش خالی است و مرد میدان می خواهد که نهراسد و مٲیوس هم نشود و بتواند بجای شقاق و جدائی، ائتلاف و همدلی ایجاد کند.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

هر تحولی در آینده ایران ناظر به برخورد با دستگاه سرکوب است و نه شخص رهبر دوم که ویترین و نماد مشروعیت‌بخش بدان است. شعارهای هوشمندانه مردم در نفی دیکتاتوری که در شعار «مرگ بر دیکتاتور» تبلور یافته است، دقیقاً ناظر به همین ساختار سرکوب است و نه شخص

ادامه »

آری ای پیامبر بزرگ! آن‌چه عرض شد گوشه ناچیزی از تحریف دینی است که قرار بود پیام رستگاری و شکوفایی باشد اما به دلیل برداشت‌های کج شخصی به قفسی مبدل شده که دست کم در ایران ۸۰ میلیون انسان در آن اسیرند. حال شما بفرمایید ، آیا ما باید در سوگ غمناک رحلت شما ناله سر دهیم ؟ یا شما باید به زندگی دردآوری که ما بدان مبتلا شده ایم اشک بریزید؟…

ادامه »

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »