تجمع سراسری معلمان شاغل و بازنشسته

زیتون- صدها تن از معلم شاغل و بازنشسته، امروز (پنج‌شنبه)، در مقابل مجلس در تهران تجمع کرده و خواستار رسیدگی به مطالبات صنفی خود شدند.
تجمع کنندگان خواستار ترمیم و اصلاح دستمزدها به صورت هماهنگ با سایر کارکنان دولت، اصلاح ساختار بیمه معلمان، پرداخت به موقع پاداش پایان خدمت فرهنگیان و نقض احکام قضایی فعالان صنفی معلمان شدند.
کانال تلگرامی انجمن صنفی معلمان خبر داد که دست‌کم ۵۰۰ تن در تجمع اعتراضی مقابل مجلس شرکت داشتند. ایلنا نوشت که همزمان تجمع های دیگری از سوی معلمان شاغل و بازنشسته در دیگر شهرهای ایران از جمله خوزستان، کردستان، خراسان جنوبی، اردبیل، آذربایجان شرقی و چهارمحال بختیاری، برگزار شد.
«بیمه کارآمد حق مسلم ماست»،‌ «همسان سازی حقوق بازنشستگان خواسته ماست»،‌ «تعیین وضعیت نیروهایی خدماتی در نظام رتبه بندی»،‌ «جای معلم کلاس درس است، نه زندان»،‌ «پول های اختلاس شده صندوق ذخیره را برگردانید» و «پرداخت پاداش پایان خدمت بلافاصله پس از بازنشستگی» از جمله شعارهای این تجمع بود.
تجمع کنندگان خواستار ترمیم و اصلاح دستمزدها به صورت هماهنگ با سایر کارکنان دولت، اصلاح ساختار بیمه معلمان، پرداخت به موقع پاداش پایان خدمت فرهنگیان و نقض احکام قضایی فعالان صنفی معلمان شدند.
به گزارش کانال تلگرامی کانون صنفی معلمان، تجمع کنندگان در مقابل اداره آموزش و پرورش استان فارس در شیراز با پهن کردن سفره خالی اعتراض خود را به شرایط معیشتی فرهنگیان نشان دادند.
تجمع کنندگان در  قطعنامه پایانی تاکید کردند که خیل عظیم ترک تحصیل دانش آموزان و رانده شدن آن‌ها به سمت خیابان و قربانی نمودن کودکی آنان، نتیجه سیاست‌گذاری نادرستی است که مبنایش پولی کردن آموزش است، سیاست‌هایی که برخلاف اصل سی قانون اساسی است. تجمع کنندگان با اشاره به اینکه «زندگی و زیست شرافتمندانه و منزلت اجتماعی معلمان دچار چالش‌های جدی شده است» تاکید کردند که وضعیت کنونی موجب شده است که معلمان برای «امرار معاش به شغل‌های دوم و سوم روی‌ آورند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

3 پاسخ

  1. برای هرحکومتی که خواستار تعالی وترقی ملتش باشد. ننگی بزرگترازاین نیست ونخواهد بود که معلمانش درفقرمحض وحتا گرسنه ومستاصل باشند . سالهاست فریاددادخواهی مافرهنگیان بازنشسته همترازی دریافتی ماهیانه باسایر ادارات ووزارتخانه هاست . دریافتیهای معلمان کشور بسیار پایین تراز خط فقر رسمی کشورست . چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ درحالیکه ارقام نجومی دزدیها بالاتراز تیلیاردهاست . وتاکنون هیچ دولت و حتا نماینده مجلسی گوش شنوایی به خواستهای بحق وقانونیمان نداده وتنهاوتنها بفکر افزایش درامدهای کلان ونجومی فردی خودبوده وهستند .

  2. متاسفانه جناح تندرو حاکم بر ایران دوباره دست به کار شده است و چراغ سبز به معلمان نشان داده است که بر علیه دولت مستقر دست به اعتراض بزنند، در حالیکه مشکلات معلمان برخواسته از سیاستهای کلی نظام جمهوری اسلامی است و نه دولت مستقر، در دولت خاتمی نیز شاهد اعتراضات هر ساله معلمان به پشتیبانی دستگاه ولی فقیه بودیم در حالیکه در هشت ساله دولت معجزه هزاره سوم شاهد اینگونه اعتراضات نبودیم، اصولا اعتراضات صنفی با بغل کردن عکس رهبری بیشتر به طنز شبیه است تا اعتراض

  3. مخارج سنگین رهبری مسلمانان جهان جایی برای رسیدگی به معیشت فرهنگیان باقی نمیگذارد ، زندگی حزب الله لبنان باید اداره شود آنهم در سطحی که باعث سرشکستگی ولی امر نشود ، ماهی ۱۲۰۰ دلاری که برای اجاره خانه به شیعیان جنوب لبنان پرداخت میشد برابر شش ماه حقوق یک معلم است !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

در ایرانِ امروز با درگذشت جان‌سوز و مظلومانه «مهسا امینی»، که به بهانه صیانت از حجاب و با برخورد غلط گشت ارشاد، رخ داد، از سوی گروه زیادی از مردم (کسانی که در میدان بودند

ادامه »

پوشش زنان و حجاب آنان بیش از یک سده است که به موضوعی چالش‌برانگیزی در جامعه ایرانی تبدیل شده است، چه آن زمان که

ادامه »

علمای مذهبی همواره در کنار شاهان و امیران و وزیران بوده و به طور کلی خود ستونی استوار و اثرگذار از بنای هیئت حاکمه بوده‌اند. برای آنان دفاع و حمایت از تنها کشور شیعی و تنها سلطان جعفری مذهب یک ضرورت مهم شرعی و اخلاقی بوده است…

ادامه »