بیانیه پایانی مجلس خبرگان رهبری: با فتنه‌گران آشتی نمی کنیم

زیتون– دومین اجلاس پنجمین مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه «طرح آشتی ملی وسیله‌ای برای فراموش کردن فتنه است»، پایان یافت.
در بیانیه پایانی این دوره از اجلاس خبرگان رهبری بحث آشتی ملی «طرح انحرافی» خواند و اعلام شد که «مردم با فتنه‌گران» آشتی نخواهند کرد.
در بخشی از بیانیه پایانی این مجلس، با حمله شدید به بحث «آشتی ملی» محمد خاتمی، رییس‌جمهوری پیشین ایران، آمده است: «طرح انحرافی آشتی ملی از سوی برخی افراد و جریان‌های خاص همان‌گونه که رهبر انقلاب فرمودند معنا ندارد.»
احمد جنتی، رییس مجلس خبرگان، در سخنرانی افتتاحیه این اجلاس نیز گفته بود: «باید فتنه‌گران را شناخت و آنان را عامل نفوذ تلقی کرد، اما این در حالی است که آنها مسئله آشتی ملی را مطرح می‌کنند که معنایش این است که هر بلایی سر مردم آوردند و حالا دنبال کرسی مدیریتی هستند و جایگاه می‌خواهند.»
محمد خاتمی، رییس جمهوری پیشین ایران، پیش‌تر ایده آشتی ملی را مطرح کرده بود. او ۱۹ بهمن ماه گفته بود که معتقد است اکنون «بهترین موقعیتی است که می‌توان فضای آشتی ملی را در کشور حکم‌فرما کرد.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. منظور این فقهای عظام از فتنه گرانی که با آنان آشتی نمیکنند چه کسانی است ، اگر منظور محصورین و خاتمی است که اینها سه نفرهستند ، اگر منظور سه میلیون نفری هستند که در اعتراض به تقلب در انتخابات ۸۸ به خیابان آمدندو با احتساب خانواده آنان اکثریت قریب به اتفاق اهالی ام القرای اسلام را تشکیل می دهند ، بهتر است داغ به دل یخ نگذارند !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

در ایرانِ امروز با درگذشت جان‌سوز و مظلومانه «مهسا امینی»، که به بهانه صیانت از حجاب و با برخورد غلط گشت ارشاد، رخ داد، از سوی گروه زیادی از مردم (کسانی که در میدان بودند

ادامه »

پوشش زنان و حجاب آنان بیش از یک سده است که به موضوعی چالش‌برانگیزی در جامعه ایرانی تبدیل شده است، چه آن زمان که

ادامه »

علمای مذهبی همواره در کنار شاهان و امیران و وزیران بوده و به طور کلی خود ستونی استوار و اثرگذار از بنای هیئت حاکمه بوده‌اند. برای آنان دفاع و حمایت از تنها کشور شیعی و تنها سلطان جعفری مذهب یک ضرورت مهم شرعی و اخلاقی بوده است…

ادامه »