محکومیت غیابی تعدادی از هنرمندان، روزنامه‌نگاران و منتقدان جمهوری‌اسلامی

قاضی مقیسه، گوگوش را به ۱۶ سال زندان محکوم کرد

زیتون- برای تعدادی از هنرمندان، روزنامه‌نگاران و منتقدان جمهوری‌اسلامی در خارج از ایران، از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، احکام غیابی صادر شده است.
روزنامه حمایت، روزنامه رسمی قوه‌ قضاییه‌، در تاریخ ۹ بهمن ۱۳۹۵ در بخش آگهی‌های خود احکام غیابی این افراد را منتشر کرده است.
فائقه آتشین (با نام هنری گوگوش) خواننده موسیقی پاپ، به اتهام‌های «فعالیت تبلیغی علیه نظام، جرم علیه امنیت کشور، ایجاد مراکز فساد و فراهم نمودن موجب فساد مردم» به ۱۶ سال حبس زندان محکوم شده است.
نیک‌آهنگ کوثر، کارتونیست و روزنامه‌نگار، با اتهام‌هایی چون توهین به آیت‌الله خامنه‌ای و آیت‌الله خمینی و همچنین تشویش اذهان عمومی به تحمل چهارسال حبس محکوم شده است. مرضیه آرمین، فرزند محسن آرمین نیز با اتهام‌های مشابه به چهار سال زندان محکوم شده است.
برای سعید کریمیان (مدیر تلویزیون ماهواره‌ای جِم)، تارا اینانلو (عکاس و هنرمند)، آرمان حقیقت، امین انواری رستمی، فاطمه طبری قاضی، فرهاد نیکویی و سهراب امجدی نیز با اتهام‌هایی چون فعالیت تبلیغی علیه نظام، توهین به آیت‌الله خمینی و آیت‌الله خامنه‌ای، توهین به مقدسات و اقدام علیه امنیت کشور احکام غیابی صادر شده است.
بر اساس آگهی‌های منتشر شده این افراد، که محکوم به تحمل بین یک تا ۱۶ سال حبس شده‌اند، دوماه فرصت تجدیدنظر خواهی دارند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. در قوه قضائیه اسلامی به آرای صادره کارانه میدهند ، این آرا هر چند خطری برای امثال گوگوش ندارد ، ولی کارانه چرب مقیسه را چرب تر میکند !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

محکومیت غیابی تعدادی از هنرمندان، روزنامه‌نگاران و منتقدان جمهوری‌اسلامی

معروف است که آغا محمدخان قاجار پس از فتح کرمان دستور کور کردن چشم تمام مردان شهر و تجاوز به هشت هزار تن از زنان و دختران کرمان را صادر کرد. و حالا در جریان

ادامه »

صحبت‌های تازه رهبر جمهوری اسلامی در دیدار با جمعی از زنان، تحلیل‌های تازه‌ای را در بین برخی از گروه‌های سیاسی درباره وضعیت «حجاب اجباری»

ادامه »

قطار سریع‌السیری که ایستگاه میان راه را مقصد پنداشت! عاشورای محرم سال ۱۳۴۰ شمسی بود و چند ماهی از تاسیس

ادامه »