دادگاه لوگزامبورگ رای به توقیف یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار از دارایی های ایران داد

زیتون– یک قاضی در لوکزامبورگ حکم توقیف یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار از دارایی‌های متعلق به بانک مرکزی ایران را در اروپا صادر کرده است.
روزنامه نیویورک تایمز به نقل از «منابع آگاه» نوشت یک قاضی در لوکزامبورگ دستور توقیف این مبلغ را داده است. در مراحل قبلی این پرونده، قاضی آمریکایی به این نتیجه رسیده بود که ایران نتوانسته است ادعاهای مربوط به حمایت آن کشور از هواپیماربایان حملات یازده سپتامبر را رد کند و بنابراین در پرداخت خسارات مربوط به این حملات مسئول است.
دنیس راس، یک مشاور مسایل مربوط ایران در دولت باراک اوباما، در این زمینه گفت که کشورهای اروپایی طرفدار توافق هسته‌ای خواهند کوشید با تلاش هایی از این دست مقابله کنند.
تا کنون با شکایت خانواده‌های قربانیان حملات تروریستی علیه ایران در دادگاه‌های آمریکا، بیش از ۵۰ میلیارد دلار غرامت در احکام غیابی علیه تهران صادر شده است. این احکام بیشتر نمادین به نظر می آمدند و حتی ایران حاضر نبود در دادگاه‌های آمریکا علیه این دعاوی از خود دفاع کند. در این پرونده گروهی از خانواده‌های قربانیان حملات تروریستی که پیشتر توانسته بودند از یک دادگاه آمریکا علیه ایران حکم غیابی دریافت کنند برای به اجرا گذاشتن حکم این دادگاه به اروپا رفته و تلاش کرده‌اند تا این حکم را در اروپا به اجرا بگذارند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. فاتح شدیم و خود را به ثبت رسانیدیم ، این قاضی در لوزامبورگ دقیقا از قضای اسلامی کشور ما الگو گرفته است ، چون ایران نتوانسته است بیگناهی خود را ثابت کند باید اموالش توقیف شود !
    این پیروزی را به پیشگاه نایب برحق امام عصر تبریک و تهنیت میگوییم !!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و شادی این‌جا بود. او نشانی همه‌ی پیچ و خم‌های تاریخ این

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید که آن فیلم در

ادامه »

انقلاب مشروطه مهم‌ترین اتفاق سیاسی تاریخ معاصر ایران است که مرز سیاسی و اجتماعی بین ایران قدیم و جدید را

ادامه »