بازجویی از مدیر مسئول روزنامه شاخه سبز به قصد کشف انگیزه

زیتون– مهدی کاهه، دادستان عمومی و انقلاب قم، خبر داد که مدیرمسئول روزنامه شاخه سبز بازداشت شده و در حال حاضر در زندان به سر می‌برد.
دادستان قم گفت مدیر مسئول این روزنامه «در همان ساعات ابتدایی بازداشت» از اقدام روزنامه خود «ابراز ندامت و پشیمانی» کرده، اما برای «کشف انگیزه اصلی» از او بازجویی می‌شود.
روزنامه شاخه سبز در شماره ۷ اسفند خود مطلب طنزی با عنوان «فرزندم ؛ تنها به نیروگاه نرو» مجرم شناخته شد. این روزنامه پیشتر برای درج این مطلب طنز عذرخواهی کرده بود.
در پی انتشار این مطلب، دادستان قم از تشکیل پرونده برای اهانت کنندگان به اهالی منطقه نیروگاه خبر داد.
منطقه نیروگاه قم، از مناطق حاشیه‌ای و جرم‌خیز شهر قم است که بیشتر ساکنانش را ترک زبانان مهاجر تشکیل می‌دهند.
نادر قاضی‌پور، نماینده ارومیه، پیش از این ضمن «تشکر از دادستان شهر قم»، خبر داده بود که «با توجه به تذکر ۱۳۶ نماینده مجلس در مورد توهین روزنامه شاخه سبز به مردم منطقه نیروگاه قم، دادستان این شهرستان وارد عمل شد تا این موضوع را پیگیری کند.»
برای روزنامه شاخه سبز و مدیرمسئول آن در شعبه پنج بازپرسی پرونده قضایی تشکیل شده و بازپرس مربوطه در حال رسیدگی به این پرونده است.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »

ایران وارد دوران جدیدی شده است. خون ژینا معنای حیات و نیز حیات سیاسی را برای مردم شریف مظلوم ایران عوض کرد. هر کنشگر حزبی و سیاسی اگر سکوت کند برای همیشه مقهور، مطرود و مغبون خواهد بود. نوشتن از «حجیت شرعی» در برابر «خون مظلوم» که زیره به کرمان بردن است، اما انفعال یا سکوت در برابر این رخداد بزرگ تاریخ، پایان عمر سیاسی هر اصلاح‌طلب واقعی خواهد بود…

ادامه »

در این فضای تب‌آلود جامعه ایران و در این روزهای خشم و خروش و آتش و خون و سرکوب در

ادامه »