«جمنا» فهرست نامزدهای احتمالی خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری منتشر کرد

زیتون- جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، جمنا، در نخستین نشست خود لیستی ۲۱ نفره از نامزدهای احتمالی خود برای انتخابات ریاست‌جمهوری آینده منتشر کرد.
در این لیست نام افرادی چون ابراهیم رییسی تولیت آستان قدس رضوی، محمدباقر قالیباف شهردار تهران، سعید جلیلی عضو شورای عالی امنیت ملی و محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلت نظام به چشم می‌خورد.
قرار است که با رای اعضای مجمع جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تعداد اعضای این لیست به ده نفر کاهش یابد. بنا بر اعلام جمنا، افرادی که نام‌شان در این لیست آمده است، باید «تعهد کتبی» بدهند که در صورت «مورد اقبال قرار نگرفتن، به نفع گزینه نهایی، انصراف دهند.»
مهرداد بذرپاش، حمیدرضا حاجی‌بابایی، محمد خوش چهره جمالی، علیرضا زاکانی، علیرضا زالی،‌ محمدمهدی زاهدی، مسعود زریبافان، عزت‌الله ضرغامی، محمد عباسی، ابراهیم عزیزی، پرویز فتاح، رستم قاسمی، محمدحسن قدیری ابیانه،‌ شاهین محمدصادقی،‌ غلامرضا مصباحی مقدم، مصطفی میرسلیم و علی نیکزاد دیگر اعضای لیست جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی هستند.
ساعتی پس از پایان این نشست برخی رسانه‌ها به نقل از «منابع مطلع» ابراهیم رئیسی را گزینه نهایی این جبهه معرفی کردند. این خبر کمی بعد از سوی مرضیه وحید دستجردی، سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، تکذیب شد.
محمدعلی موحدی کرمانی، امام جمعه تهران و رییس موقت مجمع تشخیص مصلحت نظام از سخنرانان این نشست بود. او گفت رییس‌جمهوری آینده باید «منویات، فرامین و دستورات رهبر و سیاست‌های کلی ایشان را اجرا کند». او در این نشست گفت که رییس قوه مجریه باید کسی باشد که «نسبت به اسلام بینش قوی داشته و اشداء علی الکفار باشد و باور کند که آمریکا دشمن است؛ باید چنین فردی توسط شما انتخاب شود.»
جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی دی‌ماه امسال اعلام موجودیت کرد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. همه عشق رئیس شدن دارند! جبهه پایداری خواب بدی برای رئیسی دیده. با شکست رئیسی رهبر شدنش هم منتفی شده و راه به خیال آنها برای مصباح باز می شود.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

انقلاب مشروطه مهم‌ترین اتفاق سیاسی تاریخ معاصر ایران است که مرز سیاسی و اجتماعی بین ایران قدیم و جدید را مشخص می‌کند. آن رویداد دوران‌ساز برای نخستین بار مفهوم «شهروند» را با پایان دادن به

ادامه »

جایگاه حکومت ایران در رتبه‌بندی حکمرانی شایسته بنابه رتبه بندی شاخص های حکمرانی موسسه حکمرانی چندلر که شاخص های گوناگون و از جمله کارآمدی

ادامه »

آن‌چه در این نوشته می‌آید واکنش و پاسخ(دومِ) عبدالکریم سروش به سخنان اخیر محسن کدیور است که برای انتشار در اختیار زیتون قرار گرفته. زیتون با درج توضیحی از سردبیر و اعلام آمادگی برای پاسخ آقای محسن کدیور آن را منتشر می‌کند…

ادامه »