????احمد منتظری برای اجرای حکم به زندان قم منتقل شد

تکمیلی: بیانیه‌ی خانواده آیت‌الله منتظری

زیتون– احمد منتظری، فرزند آیت‌الله حسین‌علی منتظری، که امروز به دادگاه احضار شده بود، بازداشت شد. یک منبع آگاه ضمن تایید این خبر به زیتون گفت«بر اساس شنیده‌ها احمد منتظری به زندان قم منتقل شده است».

سایت و کانال تلگرام آیت‌الله منتظری چند ماه پیش فایل صوتی جلسه قائم‌مقام وقت رهبری با اعضای منصوب آیت‌الله خمینی در هیات بررسی وضعیت زندانیان سیاسی را منتشر کرده بود. این هیات – براساس خاطرات آیت‌‌الله منتظری – حکم اعدام چند هزار زندانی سیاسی را صادر کرد.
احمد منتظری به خاطر انتشار این فایل از سوی دادگاه ویژه روحانیت قم به ۲۱ سال حبس تعزیری و سه سال خلع لباس محکوم شد.

اواخر دی ماه جلسه تجدید نظر این حکم تشکیل شد، اما نتیجه این جلسه رسانه‌ای نشد؛ هرچند محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور و رییس دادگاه ویژه روحانیت گفته بود این حکم تایید و نهایی خواهد شد.

تکمیلی خبر : کانال تلگرامی خانواده آیت‌الله منتظری  با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که احمد منتظری در حالی‌که «بدون هیچ‌گونه احضاریه رسمی» به دادگاه ویژه روحانیت فراخوانده شده‌، در تماسی با خانواده اعلام کرده است که« ماندگار شده‌ام».

متن کامل این بیانیه  به این شرح است:

بسم اللّه الرحمن الرحیم
“ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا، تتنزل علیهم الملائکه الا تخافوا و لا تحزنوا…”

گویی مظلومیت و حق گویی منتظری هم ودیعه و ارثی است که دوستداران و علاقه مندان آن بزرگوار و خانواده ایشان بایستی آن را پاس داشته و به عوارض آن مبتلا گردند؛ و علی رغم همه دشمنی ها و سختی ها و نیش زبان ها برای بازگویی حقایق و امر به معروف و نهی از منکر، لحظه ای از پای ننشینند.

به دنبال انتشار فایل صوتی مربوط به دیدار آیت الله منتظری با هیأتی که عهده دار #اعدامهای_تابستان_۱۳۶٧ بودند و برخوردهای غیر منصفانه و شانتاژهای رسانه ای و مغلطه گری حتی کسانی که بسیاری از مردم به آنها دل بسته بودند، امروز صبح حجه الاسلام والمسلمین احمد منتظری بدون هیچ گونه احضاریه رسمی به دادگاه ویژه روحانیت فراخوانده شد و پس از ساعتی اطلاع داد که: “ماندگار شده ام”.

این دادگاه فراقانونی که به فرموده پیر روشن ضمیری که خود را منتسب به ایشان می دانیم به ابزاری در دست مقامات برای انجام خواسته های آنها بدل شده است، و اساس تاسیس آن برای مطامع سیاسی باب طبع قدرتمداران بوده است، به هیچ وجه صلاحیت قضاوت و دخالت در اموری را که خود متصدیان آن از متهمان این قضایا می باشند ندارد.

“وَ تَوَکَّلْ عَلَی اللَّهِ وَ کَفی بِاللَّهِ وَکیلاً”

ما امیدمان فقط به لطف خداوند قادر متعال است و از مردم عزیزمان ملتمس دعای خیر هستیم.

۴ اسفند ١٣٩۵
بیت آیت الله العظمی منتظری (ره)

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

4 پاسخ

  1. تا شما داشتید کامنت بنده را بررسی می کردید طرف آزاد شد. احتمالا بر سر اسناد محرمانه توافقی صورت گرفته.

  2. به نظر من اشتباه بزرگ شما و سایتهای خبری و غیر خبری مخالفین و منتقدین حکومت این است که کارها و رفتار حکومت به فراموشی سپرده میشود و حکومت هم موفق بوده با به وجود آوردن رویدادهای ساختگی نقاط ضعف عمده و ضربه پذیر خود را دچار گذشت زمان و فراموشی کند. به نظر من به عنوان نمونه فایل صوتی مرحوم منتظری و همچنین اخبار مربوط به قاری فاسد بیت رهبری باید در سایتها همیشه در دسترس و در معرض دید باشد. همچنین اتفاقاتی مثل پلاسکو, اسید پاشی اصفهان, حمله به مطهری در شیراز,… نقاط ضعف حکومت باید برجسته و مدام باید بر روی آنها مانور داده شود. … جنایت کهریزک, ستار بهشتی و شهدای ۸۸ باید بازگو شوند تا مشروعیت حکومت به طور کامل گرفته شود و مجبور به پاسخگویی و امتیاز دهی شود.

  3. امیدوارم این امر منجر به انتشار هر چه بیشتر اسناد مثلا محرمانه کشور شود. فقط در سایه شفافیت است که مردم مسخ شده ما ممکن است متوجه وضع اسفبار خود بشوند. تا وقتی صاحبان اسناد آنها را زیر عبا و ردای خود مخفی کنند در عمل شریک جرم هستند. آقای منتظری و فرزندش توانستند به قیمت گزاف نام خود را در تاریخ نیک نگاه دارند.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش داده بودند. انگار مثلا سلاح بیولوژیکیول کردن توو استان 🤣مدیریت فشل. هرکی به هرکی. خر

ادامه »

«سید جواد ساداتی‌نژاد» حدود ۵۰ سال دارد. یعنی سنی که نه می‌تواند سابقه‌ای در انقلاب داشته باشد، نه در دوران دفاع مقدس. در بیش

ادامه »

روراست و صادق است. رُک و راست حرفش را می‌زند. و این نه از سرِ بی‌باکی که بیش‌تر اسلوبِ شخصیتی

ادامه »