طرح منتشر شده برای مجازات برهم زنندگان مراسم رسمی جعلی است

زیتون- محمدجواد فتحی، عضو فراکسیون امید مجلس، گفت «طراح» طرح دو فوریتی برای مجازات برهم زنندگان مراسم رسمی «از نمایندگان اصول‌گرا» بوده و «متن اولیه طرح نیز توسط وی و بدون اطلاع ۳۴ امضا کننده طرح، تغییر کرده است.»
به گفته فتحی «آنچه توسط ۳۴ نماینده به عنوان امضا کنندگان طرح مطرح کرده بودند غیر آن چیزی است که منتشر شده و به هیئت رییسه مجلس ارائه شده است». او اضافه کرد که طراح این طرح محمدرضا عارف نبوده است.
فتحی اضافه کرد طرح اولیه «حاوی دو مطلب» بود. یکی اینکه «با ‌رفتارها و اقداماتی که منجر به ایجاد اختلال و تشنج در جلسات سخنرانی و مراسم رسمی یا عرفی می‌شود، برخورد شود» و مطلب دوم این بود که «کسانی که متکفل تامین امنیت و نظم اینگونه جلسات هستند نباید کوتاهی کنند و اگر کوتاهی کردند باید با آنها برخورد قانونی شود».
این عضو فراکسیون امید اضافه کرد: «متنی که برای امضا ارائه شده بود حاوی این دو مطلب بود، اما روزی که متن طرح در مجلس چاپ و توزیع شد متوجه شدند که متن تغییر کرده است». به گفته فتحی «این متن توسط طراح اصلی تغییر کرده است و به متن فعلی تبدیل شده که اصلا قابل دفاع نیست.»

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اگر سرگذشت خامنه‌ای را از پیش از انقلاب ۵۷ تا رسیدن به رهبری مرور کنیم درمی‌یابیم که راهی که خامنه‌ای در رسیدن به قدرت طی کرده مشابهتی با راهی که دیگر دیکتاتورهای جهان سومی، از

ادامه »

این روزها اظهار نظر آقای «حسین کچوییان» را در باب اعتراضات اخیر که از تلویزیون هم پخش شد، دیدم و متاسف شدم. اگر او

ادامه »

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا

ادامه »