زیتون- علی مطهری، نایب رییس مجلس، در پاسخ به درخواست مشاور فرمانده سپاه پاسداران برای نام بردن از نظامیانی که به دلیل دخالت در انتخابات سال ۸۴ محکوم شدند، گفت: « به ایشان می‌گویم بروند سراغ افرادی که احضار روح می‌کنند و از طریق احضار روح آن عزیز از دست رفته اسامی را به دست آورند.»
مطهری پیش از این گفته بود که اکبر هاشمی رفسنجانی معتقد به «مهندسی» شدن انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۴ بود، شکایت کرد و براساس این شکایت «۱۱۰ نفر از فرماندهان نظامی» در دادگاه به دلیل «دخالت در انتخابات» محکوم شدند. حمیدرضا مقدم‌فر، مشاور فرمانده سپاه پاسداران، از مطهری خواسته بود در این‌باره توضیح دهد و نام این افراد را ذکر کند.
مطهری به ایسنا گفت: «این خاطره را آقای هاشمی دو بار برای من نقل کرده است». به گفته مطهری، هاشمی تاکید کرده بود: «بعد از انتخابات سال ٨۴ من از دخالت برخی افراد یک نهاد نظامی شکایت کردم و ١١٠ نفر از آنها به زندان‌های کوتاه مدت محکوم شدند و اسناد آن را نزد خود دارم.» نایب رییس مجلس افزود که هاشمی رفسنجانی گفت: «من این موضوع را به اطلاع مقام رهبری هم رساندم و گفتم به خاطر مصلحت نظام از آنها می‌گذرم».

بازگشت به صفحه اول