زیتون- آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، امروز ضمن انتقاد از بحران زیست محیطی در استان خوزستان، از مسئولان خواست تا مساله را «متوجه گذشتگان» نکنند.
رهبر جمهوری اسلامی مسایل روزهای اخیر در خوزستان و قطع آب و برق و وسایل ارتباطی در هوای سرد را نمونه‌ای از «مشکلات دلخراش و بسیار سخت مردم» دانست و گفت: «اگر کسی به فکر مردم باشد، نمی‌تواند در مقابل مسایل دشوار خوزستان راحت بماند و این وظیفه قطعی، فوری و همیشگی حکومت‌هاست که به فکر مردم باشند».
به گزارش پایگاه خبری رهبر جمهوری اسلامی، او در شروع جلسه درس خارج فقه افزود: «درست است که برخی مسایل به چاره‌اندیشی‌های بلندمدت احتیاج دارد، اما این حرف که وضعیت فعلی نتیجه به فکر نبودن گذشتگان است، کافی نیست و مشکلی را حل نمی‌کند و چند صباح دیگر نیز دیگران همین قضاوت را درباره ما خواهند کرد که چرا برای علاج مشکل مردم کاری انجام نشد.»
چند سالی است که مردم خوزستان با پدیده گرد و غبار و هوای آلوده دست و پنجه نرم می‌کنند. سال جاری نیز این مساله موجب قطع چند باره آب، برق، تلفن و اینترنت شده است. هشتم بهمن‌ماه به دلیل توفان خاک و قطعی اب و برق، اداره‌ها و مدارس در ۹ شرستان تعطیل شدند. بیست و سوم بهمن ماه نیز اتفاق مشابهی در ۱‍۱ شهرستان رخ داد. ۲۷ بهمن نیز مجددا برق بخش‌هایی از این استان قطع شد.
در روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه نیز گروهی از شهروندان اهوازی در اعتراض به قطعی آب و برق، بحران ریزگردها و طرح‌های انتقال آب کارون، در مقابل استانداری خوزستان تجمع کرده بودند. گروهی از مردم اهواز در روزهای گذشته در مقابل استانداری خوزستان تجمع کردند.

بازگشت به صفحه اول