صادق لاریجانی: مردم با هم قهر نیستند که نیازمند آشتی ملی باشند

زیتون– صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه، گفت «آشتی ملی» زمانی موضوعیت دارد که «اختلافات اساسی» وجود داشته باشد، اما «میان مردم فهیم و بصیر ما چه اختلاف و تفرقه ای هست که نیازمند آشتی ملی باشند؟»
به گزارش فارس، لاریجانی با اشاره به این‌که «برخی گفته‌اند که رئیس قوه قضاییه با آشتی ملی مخالف است»، گفت: «من قطعا مخالف آشتی، صلح و دوستی نیستم اما بحث بر سر این است که آشتی ملی در حال حاضر موضوع ندارد، مردم با هم قهر نیستند که نیازمند آشتی ملی باشد.»
محمد خاتمی، رییس جمهوری پیشین ایران، پیشتر ایده آشتی ملی را مطرح کرده بود. او ۱۹ بهمن ماه گفته بود که معتقد است اکنون «بهترین موقعیتی است که می‌توان فضای آشتی ملی را در کشور حکم‌فرما کرد.»
رییس قوه قضاییه گفت برخی «در جریان فتنه از مردم جدا شدند. مشکل از مردم نیست مشکل از آنها‌ست که از مردم جدا شدند. آنها باید به دور از فرافکنی از مسیر نادرست خود که همصدایی با دشمن است، بازگردند و به مردم بپیوندند. راه بازگشت نیز قبول اشتباه است.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. صادق خان! خیلی تزبینی و بصیرت سیاسی می خواهد که نتیجه انتخابات ۹۲ و باخت ۳۰ بر هیچ ۷ اسفند را ندید و همچنان به سوار بودن بر سریر قدرت دل خوش داشت.
    اگر شما می پذیرفتی جای تعجب داشت، شما و سایر روسای جمهوری اسلامی در فضایی آکواریومی قرار دارید که فکر می کنید همان هایی که به سفارت عربستان حمله کردند و در سوریه می جنگند بیش از ۵۰ میلیون نفر هستند، در حالی اگر به آرای سعید جلیلی در دقت کنید نتیجه لازم را می گیرید و امیدوارم مثل کسی که دیر به فکر آشتی ملی افتاد و در مسیر باند مهرآباد به اشتباهات خودش فکر می کرد، شما دست کم فرصت فکر کردن به اشتباهات خودتان را داشته باشید
    سید امیر فدایی

  2. مردم با یکدیگر قهر نیستند بلکه با حکومت قهرند و چنانچه کماکان در بر پاشنه سرکوب و چپاول و دروغ و تزویر بچرخد عمق این قهر را در انتخابات ۹۶ درک خواهید کرد! امثال لاریجانی های فاسد باید بترسند از عواقب قهر مردم با حکومتشان.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

آری ای پیامبر بزرگ! آن‌چه عرض شد گوشه ناچیزی از تحریف دینی است که قرار بود پیام رستگاری و شکوفایی باشد اما به دلیل برداشت‌های کج شخصی به قفسی مبدل شده که دست کم در ایران ۸۰ میلیون انسان در آن اسیرند. حال شما بفرمایید ، آیا ما باید در سوگ غمناک رحلت شما ناله سر دهیم ؟ یا شما باید به زندگی دردآوری که ما بدان مبتلا شده ایم اشک بریزید؟…

ادامه »

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »

ایران وارد دوران جدیدی شده است. خون ژینا معنای حیات و نیز حیات سیاسی را برای مردم شریف مظلوم ایران عوض کرد. هر کنشگر حزبی و سیاسی اگر سکوت کند برای همیشه مقهور، مطرود و مغبون خواهد بود. نوشتن از «حجیت شرعی» در برابر «خون مظلوم» که زیره به کرمان بردن است، اما انفعال یا سکوت در برابر این رخداد بزرگ تاریخ، پایان عمر سیاسی هر اصلاح‌طلب واقعی خواهد بود…

ادامه »