محمدرضا باهنر: مقصود اصلاح طلبان از آشتی ملی بین چه کسانی است؟ آشتی بین قاضی و مجرم معنا ندارد

زیتون– محمدرضا باهنر، دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری، در مورد طرح ایده «آشتی ملی» از سوی اصلاح‌طلبان گفت: «برخی آشتی ملی را به معنای آشتی میان قاضی و مجرم تفسیر می‌کنند که این امر امکانپذیر نیست.» به گفته او اگر اصلاح‌طلبان دنبال این هستند که «قاضی با متهمان و مجرمان آشتی کند، معنا ندارد.»
باهنر تاکید کرد که اگر «مجرمی از جرایم خود پشیمان شده باشد، باید عذرخواهی کند». او همچنین خواست تا اصلاح‌طلبان پیشنهادشان پیرامون آشتی ملی را صریح‌تر بیان کنند.
محمد خاتمی، رییس جمهوری پیشین ایران، پیشتر ایده آشتی ملی را مطرح کرده بود. او ۱۹ بهمن ماه گفته بود که معتقد است اکنون «بهترین موقعیتی است که می‌توان فضای آشتی ملی را در کشور حکم‌فرما کرد.» گذشته از رییس جمهوری ایران، چهره‌هایی مانند عبدالله رمضان زاده، مصطفی تاج زاده و محمدرضا عارف از مدافعان طرح آشتی ملی هستند.
صادق لاریجانی، رییس قوه قضائیه نیز از مخالفان طرح آشتی ملی، است. او گفته بود که «ملت درباره اساس انقلاب اختلافی ندارند که بخواهند آشتی ملی کنند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

 1. باهنر است ، سابقه هفت هشت دوره نمایندگی مجلس اسلامی را دارد به برکت خون برادرش ، ولی باز هم چنین افاضاتی دارد !
  اصلاح طلبان متهم و مجرم البته بزعم باهنر میخواهند با کدام قاضی آشتی کنند ؟!
  با صادق لاریجانی !!
  اگر منظورتان توبه به درگاه نظام و آشتی است که نظام مدعی است و نه قاضی !
  اگر منظور از قاضی مردم هستند که اکثریت مردم قضاوت خود را کرده اند و مشکلی هم با اصلاح طلبان به شهادت انتخابات اخیر مجلس و خبرگان !!
  این باهنر میداند که آشتی ملی یعنی چه ؟!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

آری ای پیامبر بزرگ! آن‌چه عرض شد گوشه ناچیزی از تحریف دینی است که قرار بود پیام رستگاری و شکوفایی باشد اما به دلیل برداشت‌های کج شخصی به قفسی مبدل شده که دست کم در ایران ۸۰ میلیون انسان در آن اسیرند. حال شما بفرمایید ، آیا ما باید در سوگ غمناک رحلت شما ناله سر دهیم ؟ یا شما باید به زندگی دردآوری که ما بدان مبتلا شده ایم اشک بریزید؟…

ادامه »

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »

ایران وارد دوران جدیدی شده است. خون ژینا معنای حیات و نیز حیات سیاسی را برای مردم شریف مظلوم ایران عوض کرد. هر کنشگر حزبی و سیاسی اگر سکوت کند برای همیشه مقهور، مطرود و مغبون خواهد بود. نوشتن از «حجیت شرعی» در برابر «خون مظلوم» که زیره به کرمان بردن است، اما انفعال یا سکوت در برابر این رخداد بزرگ تاریخ، پایان عمر سیاسی هر اصلاح‌طلب واقعی خواهد بود…

ادامه »