نامه‌‌ی فعالان سیاسی و مدنی به سران قوا برای رفع حصر

زیتون– در آستانه ششمین سال‌گرد حصر میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد، نامه‌ای خطاب به روسای قوای سه‌گانه با امضای حدود ۲۰هزار نفر و درخواست «رفع حصر» منتشر شد.
نویسندگان این نامه با اشاره به گذشت ۶ سال از آغاز حصر نوشته‌اند که در سال‌های اخیر «عملا هیچ تغییری در وضعیت نگران‌کننده این فرزندان انقلاب و یاران نظام، رخ نداده است.»
امضاکنندگان این نامه با اشاره به این‌که حوادث پس از سال ۸۸ «همچون استخوانی در گلوی نظام سیاسی و جامعه باقی مانده»، نوشتند که «برای رسیدن به آرامش در کشور بر این باوریم که حل مدبرانه این وضعیت به طور قطع تأثیر به‌سزایی در همدلی و رفع کدورت‌ها و پاک کردن سینه‌ها از کینه و نفاق خواهد داشت و بیش از پیش راه را برای سعادت و تعالی مردم و پیشبرد اهداف دلسوزان نظام و کشور هموار خواهد کرد». آن‌ها همچنین اضافه کردند: «مباد روزی که در حسرت از دست رفتن این فرصت‌ها بنشینیم و افسوس بخوریم که می‌شد با همت و اراده مسولان نظام، گامی در جهت سربلندی کشور و بهسازی نظام برداشته می‌شد و با فرصت سوزی‌های بی مورد و بر خلاف مصالح اسلام و ایران عمل شده باشد.»
درمیان امضا کنندگان این نامه نام برخی از زندانیان سیاسی سابق همچون بهمن احمدی امویی، مسعود باستانی، ژیلا بنی یعقوب، علیرضا بهشتی حسینی، مصطفی تاج‌زاده، محسن صفایی فراهانی و فیض الله عرب سرخی دیده می‌شود.
همچنین برخی فعالین سیاسی مانند محسن آرمین، زهره آقاجری، مرتضی الویری، محسن بیات، ابوالفضل بازرگان، محمد توسلی، علی تاجرنیا، حمید رضا جلایی پور، هادی خانیکی، تقی رحمانی، فاطمه راکعی، سعید رضوی فقیه، حسین زمان، زهرا صدر اعظم نوری، هاشم صباغیان، طاهره طالقانی، اعظم طالقانی، گوهر عشقی، رضا علیجانی، بهزاد عرب گل، محمد کیانوش راد، محسن کدیور، آذر منصوری، سعید مدنی، لطف الله میثمی، احمد منتظری و مرتضی مبلغ به این پتیشن پیوسته‌اند.
همچنین برخی از کاربران توییتر فارسی قصد دارند فردا (دوشنبه) همزمان با ششمین سالگرد حصر، از ساعت ده صبح به وقت تهران، اعتراض خود را به ادامه حصر نشان دهند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. ” بیش از پیش راه را برای سعادت و تعالی مردم و پیشبرد اهداف دلسوزان نظام و کشور هموار خواهد کرد».
    لابد ظهور نزدیک است !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »