مخالفت رییس قوه قضاییه با طرح «آشتی ملی»

زیتون- صادق لاریجانی، رییس قوه قضائیه گفت که «ملت درباره اساس انقلاب اختلافی ندارند که بخواهند آشتی ملی کنند.»
رییس قوه قضاییه در حاشیه راهپیمایی روز ۲۲ بهمن گفت آشتی ملی «زمانی معنا دارد که در اصول اساسی اختلاف داشته باشیم که نداریم.»
محمد خاتمی، رییس‌جمهوری دوران اصلاحات، پیش‌تر ضمن ابراز امیدواری نسبت به «تحقق آشتی ملی و همبستگی درونی» در ایران گفته بود که «الان بهترین موقعیتی است که می‌توان برای همبستگی همه نیروها در مسیر منافع ملی و دفع و رفع تهدیدها و توطئه‌ها فراهم آورد.»
حسن روحانی، رییس‌جمهوری، اما در سخنرانی راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهران گفت که «با پیروی از مقام معظم رهبری در پی اجماع، آشتی و انسجام ملی هستیم.» به گفته او آرمان‌های انقلاب اسلامی زنده خواهد ماند، اما انقلابی گری با تنگ‌اندیشی و خودمداری سازگار نیست.
روحانی اضافه کرد: «ما در ماه‌های آینده قدرت خودمان را مثل امروز در پای صندوق آرا در برابر بدخواهان، قدرت‌ها و استکبار جهانی نشان خواهیم داد و زبان گویای ملت ایران صندوق رأی خواهد بود.»
گذشته از رییس جمهوری ایران، چهره‌هایی مانند عبدالله رمضان زاده، مصطفی تاج زاده و محمدرضا عارف از مدافعان طرح آشتی ملی هستند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. حق دارد مخالف باشد ، اگر آشتی ملی صورت بگیرد که البته شدنی هم نیست ، این اخوند باید برود سر شغل اصلی خود ، خواندن نظام میت در بهشت زهرا یا زیارتنامه خوانی در امام زاده قاسم !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

آری ای پیامبر بزرگ! آن‌چه عرض شد گوشه ناچیزی از تحریف دینی است که قرار بود پیام رستگاری و شکوفایی باشد اما به دلیل برداشت‌های کج شخصی به قفسی مبدل شده که دست کم در ایران ۸۰ میلیون انسان در آن اسیرند. حال شما بفرمایید ، آیا ما باید در سوگ غمناک رحلت شما ناله سر دهیم ؟ یا شما باید به زندگی دردآوری که ما بدان مبتلا شده ایم اشک بریزید؟…

ادامه »

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »

ایران وارد دوران جدیدی شده است. خون ژینا معنای حیات و نیز حیات سیاسی را برای مردم شریف مظلوم ایران عوض کرد. هر کنشگر حزبی و سیاسی اگر سکوت کند برای همیشه مقهور، مطرود و مغبون خواهد بود. نوشتن از «حجیت شرعی» در برابر «خون مظلوم» که زیره به کرمان بردن است، اما انفعال یا سکوت در برابر این رخداد بزرگ تاریخ، پایان عمر سیاسی هر اصلاح‌طلب واقعی خواهد بود…

ادامه »