رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران: مواد سرطان‌زا در میان نخاله‌ها آوار پلاسکو وجود دارند

زیتون- محمد حقانی، رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران، با اشاره به «متصاعد شدن ذرات آزبست» از ساختمان پلاسکو در زمان آتش‌سوزی، گفت که «ذرات آزبست همچنان در شعاع معینی وجود دارد و حتی آوارهایی که به زمین هفت هکتاری در باغچال برده شده، بسیار خطرناک است.»
حقانی به ایلنا گفت: «این آوار باید هرچه سریع‌تر به خارج از شهر منتقل شود»، چرا که به گفته او «در آخرین‌ فیلم‌هایی که از بقایای این ساختمان گرفته شده، همچنان بخار و حرارت از آن بلند می‌شود و باید مسئولان هرچه سریع‌تر فکری بکنند؛ هرچند که ذرات آزبست با باد هم جا به جا و منتشر می‌شود و گریزی از آن نیست.»
رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران اضافه کرد: «در حادثه سوختن پلاسکو انبوهی از الیاف آزبست موجود در محوطه این ساختمان و استنشاق این ماده بسیار خطرناک توسط مردم و صدها نیروی آتش‌نشانی و امدادگر حاضر در صحنه حادثه بسیار خطرناک بود.» به گفته او استنشاق این ماده جان این افراد را پس از حادثه تهدید می‌کند، در واقع خود این مساله نیز فاجعه‌ای زیست محیطی است، زیرا با جان انسان‌ها سروکار دارد.
حقانی با تاکید بر اینکه آزبست را همچون «بمب دست‌ساز» تلقی می‌کنند،‌ گفت که سرطان‌زا بودن این ماده محرز است و الیاف آن به وفور در ساختمان پلاسکو، در قالب لوله‌های سیمانی یا در سقف کاذب طبقات به عنوان عایق حرارتی استفاده شده‌است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش داده بودند. انگار مثلا سلاح بیولوژیکیول کردن توو استان 🤣مدیریت فشل. هرکی به هرکی. خر

ادامه »

«سید جواد ساداتی‌نژاد» حدود ۵۰ سال دارد. یعنی سنی که نه می‌تواند سابقه‌ای در انقلاب داشته باشد، نه در دوران دفاع مقدس. در بیش

ادامه »

روراست و صادق است. رُک و راست حرفش را می‌زند. و این نه از سرِ بی‌باکی که بیش‌تر اسلوبِ شخصیتی

ادامه »