خانواده بیش از ۱۰۰۰ تن از نظامیان ایرانی کشته شده در سوریه تحت پوشش بنیاد شهید قرار گرفتند

زیتون- محمدعلی شهیدی محلاتی، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر داد که تاکنون بیش از هزار نفر از خانواده‌های کشته شدگان ایرانی در سوریه تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار گرفته‌اند. به گفته او خانواده دیگر کشته شدگان نیز پس از طی مراحل قانونی تحت پوشش بنیاد قرار می‌گیرند.
به گزارش تسنیم نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، همچنین خبر داد که تنها ۲۷ تن از دانشجویان دانشگاه پیام نور طی ماه های گذشته در سوریه کشته شده اند.
شش ماه پیش شهیدی محلاتی از حمایت از بیش از چهارصد خانواده نیروهای ایرانی و افغان که در جنگ سوریه کشته شده بودند خبر داده بود.
پس از شروع اعتراضات مردم سوریه، جمهوری اسلامی از دولت بشار اسد حمایت کرد. ایران همواره حضور نظامی در سوریه را منکر شده و حضور خود را «مستشاری» توصیف کرده. بنا به گفته مسئولان نظامیان ایرانی با عنوان مدافع حرم و افغانستانی‌ها با عنوان لشکر فاطمیون در سوریه به دفاع از دولت اسد مشغول هستند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. به کشتن دادن ایرانیان در سوریه مصداق هزینه کردن ایران برای اسلام است ، کشته شدن در راه حمایت از کسی که صدها هزار نفر از هموطنان خود را و خانمان انها را بر باد داده است در اسلام ولایی شهادت تلقی میشود !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »