وزارت امورخارجه برای کشتی گیران آمریکا ویزا صادر خواهد کرد

زیتون– وزارت امورخارجه اعلام کرد که با صدور ویزا برای تیم کشتی آمریکا موافقت کرده است.
محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه، در توییتی نوشت: «با توجه به حکم دادگاه ایالت واشنگتن و درخواست فدراسیون کشتی ایران و فیلا، برای کشتی‌گیران آمریکایی ویزا صادر خواهد شد.»
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه نیز خبر داد که این وزارت‌خانه به دلیل توقف اجرای «محدودیت‌های تبعیض‌آمیز» علیه ورود شهروندان ایرانی به آمریکا بر اساس حکم قاضی فدرال این کشور، با صدور ویزا برای تیم کشتی آمریکا موافقت کرد.
مسابقات جام جهانی کشتی در روزهای ۲۸ و ۲۹ بهمن ماه در کرمانشاه برگزار می‌شود.
پیش از این وزارت خارجه اعلام کرده بود که در واکنش به صدور فرمان منع موقت ورود شهروندان ایرانی به آمریکا، به تیم ملی کشتی آزاد این کشور برای شرکت در مسابقات جام جهانی کرمانشاه ویزا نخواهد داد. این تصمیم با مخالفت‌هایی در داخل کشور رو به رو شد.
علی مطهری، نایب رییس مجلس در حساب کاربری توییتر خود نوشت: «ما کار آقای ترامپ در منع ورود اتباع ۷ کشور مسلمان به آمریکا را تقبیح می‌کنیم، بعد خودمان همین کار را درباره کشتی گیران آمریکایی انجام می‌دهیم.»
رسول خادم، رییس فدراسیون کشتی ایران نیز طی نامه‌ای از وزارت خارجه ایران خواست تا ورزش کشتی را از سوگیری‌های سیاسی جدا بداند و برای کشتی گیران آمریکایی ویزا صادر کند.
۷۲ نفر از اساتید دانشگاه شریف نیز از دولت یازدهم و وزارت امور خارجه در خواست کرده بودند تا به جای مقابله با فرمان اجرایی دونالد ترامپ، با صدور ویزای فرودگاهی برای آمریکایی‌ها این تهدید را به فرصت بدل کنند.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »