فدراسیون کشتی ایران درخواست کرد تا برای کشتی گیران آمریکایی ویزا صادر شود

زیتون- رسول خادم، رییس فدراسیون کشتی، در نامه‌ای به وزیر ورزش و جوانان درخواست کرد که «مراجع ذی‌صلاح» در مورد صدور روادید برای کشتی‌گیران آمریکایی «تجدیدنظر» کنند و امکان حضور تیم ملی کشتی آزاد آمریکا را در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۷ به میزبانی ایران فراهم کنند.
رسول خادم در نامه خود به وزیر ورزش و جوانان نوشته است که کشتی‌گیران ایرانی همواره پس از انقلاب «فارغ از مسائل سیاسی» در مسابقات کشتی حضور «مطلوب و به یادماندنی» داشته‌اند و اکنون تقاضا دارند «دولت ایران به علت اهمیت رقابت‌های جام جهانی کشتی آزاد به عنوان یکی از مهم‌ترین مسابقات دنیای کشتی، اجازه بدهند تیم ملی کشتی آزاد آمریکا در جام جهانی در کرمانشاه حضور داشته باشند.»
روز گذشته وزارت امور خارجه اعلام کرد در «اقدام متقابل با دستور منع موقت ورود شهروندان ایران به آمریکا» به تیم ملی کشتی این کشور برای شرکت در مسابقه جام جهانی ویزا نخواهد داد. فدراسیون کشتی نیز با اشاره به تصمیم آمریکا مبنی بر ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور و اقدام متقابل جمهوری اسلامی، اعلام کرد نمی تواند پذیرای تیم کشتی آمریکا در مسابقاتت جام جهانی آزاد باشد.
در پی انتشار این خبر اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد که به دنبال راه حلی سریع برای این موضوع است و احتمال دارد روسیه جایگزین ایران برای این دور از رقابت ها باشد.
رییس فدراسیون کشتی ایران در نامه خود به ابراز علاقه قهرمانان و مدیران کشتی آمریکا برای حضور در رقابت‌های جام جهانی در ایران اشاره کرده و تاکید کرده که موضوع صدور روادید برای کشتی‌گیران آمریکایی، در اسرع وقت توسط مراجع ذی‌ربط مورد بازنگری قرار گیرد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اگر سرگذشت خامنه‌ای را از پیش از انقلاب ۵۷ تا رسیدن به رهبری مرور کنیم درمی‌یابیم که راهی که خامنه‌ای در رسیدن به قدرت طی کرده مشابهتی با راهی که دیگر دیکتاتورهای جهان سومی، از

ادامه »

این روزها اظهار نظر آقای «حسین کچوییان» را در باب اعتراضات اخیر که از تلویزیون هم پخش شد، دیدم و متاسف شدم. اگر او

ادامه »

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا

ادامه »