با تصمیم وزارت امور خارجه، تیم کشتی آمریکا اجازه ورود به ایران را نخواهد داشت

زیتون– وزارت امور خارجه اعلام کرد در «اقدام متقابل با دستور منع موقت ورود شهروندان ایران به آمریکا» به تیم ملی کشتی این کشور برای شرکت در مسابقه جام جهانی ویزا نخواهد داد. فدراسیون کشتی نیز در نامه‌ای به فدراسیون جهانی کشتی (فیلا) خواستار معرفی جایگزین تیم آمریکا شد.
به گزارش ایرنا، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه، ضمن اعلام خبر مخالفت با سفر تیم کشتی آزاد آمریکا به ایران برا حضور در رقابت‌های جام‌جهانی، گفت این موضوع «به کمیته ویژه ای» ارجاع شده بود و «پس از بررسی این موضوع در این کمیته، با سفر تیم کشتی آزاد آمریکا به ایران مخالفت شد».
مسابقات جام جهانی کشتی در روزهای ۲۸ و ۲۹ بهمن ماه در کرمانشاه برگزار می‌شود.
فدراسیون کشتی نیز با اشاره به تصمیم آمریکا مبنی بر ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور و اقدام متقابل جمهوری اسلامی، اعلام کرد نمی تواند پذیرای تیم کشتی آمریکا در مسابقاتت جام جهانی آزاد باشد.
این تصمیم وزارت خارجه ایران درحالی اعلام شد که بخشی از کاربران فضای مجازی امیدوار بودند ایران با صدور ویزا برای تیم کشتی آمریکا، سیاست جدید آمریکا در زمینه مهاجرت را به چالش بکشد.
همچنین امروز جمعی از اساتید دانشگاه صنعتی شریف در نامه‌ای سرگشاده از رییس جمهوری خواستند تا شرایطی فراهم شود که «شهروندان آمریکایی بتوانند بدون دریافت ویزای گردشگری و تشریفات مربوطه در کشور مبدا و با اخذ ویزای فرودگاهی در تهران برای مدت دو هفته به ایران سفر کنند».
در این نامه که به امضای ۷۲ تن از اساتید این دانشگاه رسیده، آمده است: «فضای تبلیغاتی‌ که برای توجیه دستور رییس جمهوری جدید آمریکا، ایجاد شده حیثیت فرهنگی، دینی، تاریخی و منافع ملی کشورمان را خدشه‌دار کرده و می‌تواند اثرات بسیار زیانباری را به همراه آورد.»
فرمان اجرایی رییس‌جمهوری آمریکا درباره منع موقت ورود شهروندان هفت کشور از جمله ایرانیان به آمریکا، جمعه گذشته صادر شد. وزارت امنیت ملی آمریکا اعلام کرده ممکن است شماری از کشورهای این فهرست، پس از این سه ماه نیز همچنان در فهرست باقی بمانند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. مایلم نظر اقای فرهنگ را بعنوان یک کارشناس بدانم که ایا منع سفر کشتی گیران کار درستی است؟

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

«سید جواد ساداتی‌نژاد» حدود ۵۰ سال دارد. یعنی سنی که نه می‌تواند سابقه‌ای در انقلاب داشته باشد، نه در دوران دفاع مقدس. در بیش از نیمی از این سن هم مشغول تحصیل در ایران تا

ادامه »

روراست و صادق است. رُک و راست حرفش را می‌زند. و این نه از سرِ بی‌باکی که بیش‌تر اسلوبِ شخصیتی اوست که نمی‌تواند به

ادامه »

چرا پرداختن به جنبش های اجتماعی زنان  از منظر اقتصادی اهمیت دارد؟ چون توسعه جنبش های اجتماعی زنان مسئله اساسی

ادامه »