????طرح سناتور جمهوری‌خواه برای تفویض اختیار جنگ با ایران به رییس جمهوری آمریکا

زیتون– کنگره آمریکا طرحی را در دست بررسی دارد که بر اساس آن به دولت این کشور «اجازه استفاده از نیروهای مسلح» را برای حمله به ایران می‌دهد.
الکی هستینگز، سناتور جمهوری‌خواه تگزاس، این طرح را به منظور «جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای» پیشنهاد داده است که براساس آن آمریکا «باید تمام کارهایی که لازم است را انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که تمام مسیرهای ایران برای دست‌یابی به سلاح اتمی مسدود شده است».
سناتور هستینگز همچنین ایران را متهم کرده است که با «پیگیری برای دستیابی به سلاح هسته‌ای قصد بی‌ثبات کردن منطقه را دارد»، همچنین «دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای یک تهدید نه تنها برای ایالات متحده بلکه برای متحدان ما در منطقه است.» به گفته این سناتور جمهوری‌خواه «عدم صداقت ایران در صرف‌نظر کردن از تهیه سلاح هسته‌ای مسبب ایجاد “نگرانی مشروع” شده است.»
این طرح هنوز در کنگره یا مجلس نمایندگان مطرح نشده، اما در صورت تصویب بر خلاف قانون اساسی آمریکا، کنگره از حق خود برای اعلام شروع و پایان جنگ صرف‌نظر و آن را به رییس جمهوری محول می‌کند. طبق قانون اساسی آمریکا رییس جمهوری فرمانده کل نیروهای مسلح و فرمانده جنگ هست اما بدون تایید کنگره اجازه آغاز و یا خاتمه دادن به هیچ جنگی را ندارد.
بر اساس این طرح رییس جمهوری تنها موظف می‌شود که در صورت شروع جنگ با ایران هر شصت روز به کنگره گزارش بدهد.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در بازار ارز، قیمت‌ها در بازار کالا و خدمات هم جهش پیدا می‌کند؟ چنین پدیده‌ای ناشی

ادامه »

«دحترِ هفت-هشت ماهه‌ای سرش را گذاشته است روی شانه‌ی چپِ مادر، سرش روی شانه‌ی راست‌ش خم شده است و پنداری خوابیده است. دخترِ هشت

ادامه »

در طول دورانی که خامنه‌ای رهبری جمهوری اسلامی را در دست گرفته است ایران رو به ویرانی رفته و جمهوری

ادامه »