محسنی اژه‌ای: کسانی که قبول ندارند دشمن با ما سرستیز دارد، خود عامل دشمن هستند

زیتون- محسنی اژه‌ای، معاون اول و سخنگوی قوه قضاییه گفت: «می‌دانیم که بالاترین طاغوت باطل و مکار با نظام بر حق جمهوری اسلامی ایران سر ستیز دارد و اگر کسی این را نبیند کور و نابینا نیست بلکه کسی است که نمی‌خواهد ببیند و یا خود عامل اوست که نمی‌بیند آمریکا و انگلیس دشمن ایران و حتی کل جهان اسلام است.»
به گفته او دشمن در مقابله با حق چه در جنگ سخت و چه در جنگ نرم، همیشه از ابزار نفوذ استفاده کرده و می‌کند؛ اما نفوذ در این دو روش‌های متفاوتی دارد اینکه این نفوذ چه زمانی باشد، چه کسی چه ماموریتی داشته باشد و چه روشی برای رسیدن به هدف از سوی عامل آن‌ها در دستور گرفته است از روش‌ها است.
معاون اول قوه قضائیه که در «بررسی ابعاد حقوقی نفوذ در عرصه اقتصاد سیاسی» در دانشگاه امام صادق صحبت می‌کرد، تاکید کرد انگلیس قطعا تلاش می‌کند که نفوذ کند. این موضوع بسیار روشن و شفاف است و نیاز به تحقیق ندارد. آمریکا هم نفوذ می‌کند و بدون هیچ گونه شکی این موضوع وجود دارد.
به گزارش میزان او ادامه داد که اما در جنگ نرم اطلاعات دریافت کردن زیاد مهم نیست بلکه اطلاعات دادن مهم است. این فرد نفوذی در جنگ نرم باید از اتاق فکر خود دستورات را بگیرد و منویات قابل پذیرش آن‌ها را در منطقه هدف بیان و ترویج کند.
سخنگوی دستگاه قضابا طرح این پرسش که آیا یک تبعه آمریکایی و انگلیسی می‌تواند این کار را انجام دهد؟ افزود: «طبیعتاً خیر! چون باید فردی باشد که از جنس خود ما باشد، باید کسی باشد که بتواند در جایگاهی قرار بگیرد و منویات را پیاده کند. اگر فردی انگلیسی بیاید و در مسجد، فضای مجازی و کلاً جامعه حرفی را بزند جامعه در دهانش می‌زند لذا باید کسی باشد که در رسانه‌ها حضور پیدا کند، در مساجد، محل کسب و کار، دانشگاه و … بتواند حرف‌های خود را بیان کند و بین زن و مرد حضوری فعال داشته باشد.»
به گفته محسنی اژه ایی این فرد نفوذی باید کسی باشد که با زبان مادری ما و با ضرب المثل‌های ما حرف‌های خود را بزند. لازم نیست این فرد اطلاعات را جمع آوری کند بلکه باید اطلاعات به جامعه بدهد.
سخنگوی قوه قضاییه در ادامه گفت: «او می‌خواهد چهره دشمن را در ذهن ما خفیف کند. بنابراین کسانی که در جنگ نرم نفوذ می‌کنند از جنس خود ما هستند. دشمن ابتدا او را شناسایی و سپس تربیت می‌کند. حتی ممکن است چند نسل در تربیت او تلاش کند. برخی دوستان می‌دانند که در دو، سه دهه گذشته عده‌ای را برای اینکار تربیت کرده‌اند یعنی پدر بزرگ جاسوس بوده است و اکنون فرزندان و نوه‌های او هم جاسوس هستند و به او می‌گوید که بنشین کنار فلان شخص و فلان کار را انجام بدهد.
سخنگوی دستگاه قضا در بیان مثالی در این زمینه توضیح داد که دشمن به فرد نفوذی می‌گوید که لازم نیست به مقامات بالا برسی بلکه خودت را به مسئول دفتری برسان، البته تو می‌توانی وزیر شوی اما آنجا نرو و برو مسئول دفتر باش. یا مثلاً می‌گوید که برو جایی که مرتب مشاوره بدهی.
به گفته او دشمن به نفوذی خط می‌دهند که چه کارهایی انجام دهد تا فضای دو قطبی تشکیل شود و افراد جامعه به خود مشغول شده و از دشمن غافل شود. در واقع یکی از کارهای اساسی نفوذی‌ها این است که مرتب مسئله‌ای را در بین ما ایجاد کنند و مسائل را پرو بال دهند تا ما از موضوعات اصلی غافل شویم گاهی فلان پرونده اقتصادی مطرح می‌شود و یا موضوعات دیگر تا ما را نسبت به این مسائل مشغول کند.
اژه‌ای در این رابطه افزود در حال حاضر یکی از مشکلات ما فرزندان مسئولین هستند که بعضی از آنها اطلاع و توجه کافی ندارند، برخی جوان هستند و دنبال کار می‌گردند و گاهی به خاطر طمع و شهوت ضربه‌هایی را می‌خورند، یادمان نرود که برخی از افراد بزرگمان از ناحیه فرزندانشان مسیر زندگیشان تغییر کرد و گاهی از این طریق ضرباتی متوجه نظام می‌شود.
محسنی اژه‌ای ادامه داد: «یکی از شگردهای قدیمی و گذشته دشمن استفاده از شهوت بوده است. یکی از موضوعاتی که در ماه‌های اخیر اتفاق افتاده بود این بود که یک خانمی توانسته بود به یکی از مسئولین نزدیک شود و این خانم به قدری به آن فردد نزدیک شده بود که به دختر خود که در خارج از کشور است با خوشحالی گزارش و پیغام می‌داد که من به فلانی نزدیک شدم و به زندگی خصوصی،‌ جیب،کیف،پول و افکار وی دسترسی دارم و اگر فلان کار را بگویم این فرد خیلی راحت برایم انجام می‌دهد بنابراین آیا با این روند دشمن بر این فرد سوار نمی‌شود، آیا اگر کسی این نقطه ضعف را داشته باشد دشمن او را در دست خودش نمی‌گیرد.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. با نصب حضرت اژه ای به دادستانی کل کشور ناچار پذیرفتیم که معظم له فقیه است ، حال که ایشان در نقش یک فیلسوف هم ظاهر شده است ،نیاز به فرمانی است تا این نقش را قالب کند !
    ظاهرا مبنای استدلال فلسفی ایشان گفته آن عزیزی است که ، اگر آقا بگویند ماست سیاه است من آن را سیاه می بینم !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

جامعه ایران را می توان از نظر سیاسی به سه طیف مخالفان، موافقان و قشر خاکستری تقسیم کرد. باید گفت که مخالفان کسانی هستند که معتقدند جمهوری اسلامی اصلاح ناپذیر است و باید برود. موافقان

ادامه »

دکتر بیژن عبدالکریمی جزو معدود اندیشمندان و فلسفه‌ورزانی است که اغلب تلاش می‌کند اخلاق‌مدارانه، در اندیشه‌ورزی و کنشگری‌اش، با پرهیز از رادیکالیسم و اتخاذ

ادامه »

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در

ادامه »