بیانیه آکادمی اسکار در حمایت از اصغر فرهادی

زیتون– آکادمی اسکار در بیانیه‌ای از امکان عدم حضور اصغر فرهادی در مراسم امسال ابراز ناراحتی کرد.
براساس این بیانیه آکادمی اسکار از «دستاوردهایی» تجلیل می‌کند که «در پی گذر از مرزها و ارتباط برقرار کردن با مخاطبان در سراسر جهان» و بدون در نظر گرفتن «ملیت، قومیت و تفاوت‌های مذهبی» است. این بیانیه با اشاره به حمایت خود از «فیلم‌سازان و حقوقبشر تمامی افراد در سراسر جهان» از امکان عدم حضور اصغر فرهادی در اسکار ابراز ناراحتی کرد.
پیش از این دفتر اصغر فرهادی اعلام کرده بود که او با وجود صدور دستور ترامپ مشکلی برای حضور در آمریکا ندارد، اما هنوز تصمیم خود را برای شرکت در مراسم نگرفته است.
فروشنده امسال یکی از نامزدهای بخش بهترین فیلم غیرانگیسی زبان است. پیش از این ترانه علیدوستی، بازیگر فیلم فروشنده، اعلام کرده بود به دلیل صدور دستور «نژادپرستانه» ترامپ، در مراسم امسال شرکت نخواهد کرد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »