بیانیه آکادمی اسکار در حمایت از اصغر فرهادی

زیتون– آکادمی اسکار در بیانیه‌ای از امکان عدم حضور اصغر فرهادی در مراسم امسال ابراز ناراحتی کرد.
براساس این بیانیه آکادمی اسکار از «دستاوردهایی» تجلیل می‌کند که «در پی گذر از مرزها و ارتباط برقرار کردن با مخاطبان در سراسر جهان» و بدون در نظر گرفتن «ملیت، قومیت و تفاوت‌های مذهبی» است. این بیانیه با اشاره به حمایت خود از «فیلم‌سازان و حقوقبشر تمامی افراد در سراسر جهان» از امکان عدم حضور اصغر فرهادی در اسکار ابراز ناراحتی کرد.
پیش از این دفتر اصغر فرهادی اعلام کرده بود که او با وجود صدور دستور ترامپ مشکلی برای حضور در آمریکا ندارد، اما هنوز تصمیم خود را برای شرکت در مراسم نگرفته است.
فروشنده امسال یکی از نامزدهای بخش بهترین فیلم غیرانگیسی زبان است. پیش از این ترانه علیدوستی، بازیگر فیلم فروشنده، اعلام کرده بود به دلیل صدور دستور «نژادپرستانه» ترامپ، در مراسم امسال شرکت نخواهد کرد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

۱-«هویت ملی و هویت قومی در شهر معاصر ایرانی؛ مطالعه‌ی موردی نقده» عنوان پایان‌نامه‌ی کارشناسی ارشد رشته انسان‌شناسی «لیلا حسین‌زاده» است. ایشان این پایان‌نامه را به «مردم نقده و خواستشان برای زندگی به یاد سید

ادامه »

هفتهٔ گذشته با همین رسانهٔ زیتون که همیشه “خون ژینا” را همراه بوده، گفت‌و‌گویی داشتم ، و از مهم‌ترین گزارهٔ آن بسیار استقبال شد:

ادامه »

جامعه‌ ایران شکل گیری یک جنبش انقلابی را تجربه می‌کند که نتیجه مطلوب آن گذار از جمهوری اسلامی با کمترین

ادامه »