سخن‌گوی قوه‌قضاییه: حق ندارید هر سوالی بپرسید

زیتون– غلام‌حسین محسنی اژه‌ای، سخن‌گوی قوه قضاییه، در نشست خبری امروز خود در واکنش به سوال یک خبرنگار از او، گفت: «این سوالی که پرسیدید شنیده‌ام که عنوان شده است هر کس از من بپرسد ۵۰ میلیون تومان دریافت می‌کند.»
به گزارش آنا، سخن‌گوی قوه‌قضاییه خطاب به این خبرنگار گفت: «شما حق ندارید هر سوالی را بپرسید.»
در این نشست خبری خبرنگاری از سخن‌گوی قوه قضاییه درباره ورود «۱۰ نفر لباس شخصی» به یک «واحد آموزشی در خیابان شریعتی» سوال پرسید که پس از ورود به این واحد «مدیرعامل و مدرس آن را دستگیر و لباس بر سر آنها می‌کشند و کلت بر سر آنها گذاشته و آنها را مجبور به اعتراف می‌کنند».
محسنی‌اژه‌ای در واکنش به این سوال گفت «یکی از افرادی» که گاهی در نشست‌های خبری سخن‌گوی قوه قضاییه حضور پیدا می‌کند، گفته است: «به او پیشنهاد شده است که اگر چنین سوالی را از اژه‌ای بپرسید ۵۰ میلیون تومان دریافت می‌کنید.» اژه‌ای خطاب به این خبرنگار گفت: «خدا کند که شما جزو آن افرادی نباشید که این ۵۰ میلیون تومان را بگیرید.»
سخن‌گوی قوه قضاییه با اشاره به این‌که «سوال شما کاملا کذب است»، گفت: «مگر شما آن‌جا بودید و می‌دانید که چنین اتفاقی افتاده است. آیا مگر می‌دانید اصلا آنها حکم داشتند یا نداشتند؟ آیا مگر می‌دانید که افراد تفهیم اتهام شدند یا نشدند؟ در حالی که شما یک چیزی را شنیدید و ندیدید و اصلا درست نیست چنین سوال‌هایی را بدون مستندات و اطلاعات دقیق و کامل مطرح می‌‌کنید.»
محسنی اژه‌ای از این خبرنگار پرسید «این سوال را چه کسی به شما گفته است که از من بپرسید». زمانی که بخرنگار به او گفت «مدیرمسئول» چنین درخواستی داشته، سخن‌گو و معاون اول قوه قضاییه گفت: «جلسه بعد حتما بگویید مدیرمسئول‌تان نیز همراه شما بیاید. کما اینکه به دادستان می‌گویم حتما این مساله را دنبال کند. شاید آن مدیرمسئول‌تان پیشنهاد ۵۰ میلیون تومانی دریافت کرده که چنین سوالی از من بپرسید.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

3 پاسخ

  1. بنظرم جواب سخنگوی قوه قضائیه در این مورد درست است من به بود و نبود ماجرا کاری ندارم ولی کسانیکه بعنوان خبر نگار کار می کنند باید در صحت و سقم پرسشهایشان باید مطمئن باشند تا امکان در رفتن مخاطب از زیر بار سوال فراهم نشود این نقیصه هم از ارزش سوال کم مىکند و هم اعتماد و اطمینان عمومی را از دست می دهد

  2. در این که در نظام اسلامی خبرنگار نباید هر سئوالی را بپرسد شکی نیست ، اما چرا سخنگوی قوه قضائیه برآشفته شدند ؟!
    لابد لباس شخصی ها از خط قرمزهای نظام هستند !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

لاوروف، وزیر امورخارجه روسیه، در یکی از جلسات جانبی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک گفته است که روسیه کریمه را به اوکراین برخواهد گرداند اگر اوکراین کوشش نکند‌ که عضو ناتو

ادامه »

روز سه‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲. دانشگاه لایدن. کنفرانس انجمن ایران‌شناسی اروپا. در پنلی درباره‌ی ادبیات فارسی، عنوان سخنرانی خانم سایه اقتصادی‌نیا چنین بود: «بلاغت

ادامه »

۱-«هویت ملی و هویت قومی در شهر معاصر ایرانی؛ مطالعه‌ی موردی نقده» عنوان پایان‌نامه‌ی کارشناسی ارشد رشته انسان‌شناسی «لیلا حسین‌زاده»

ادامه »